A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу»

від 3 лютого 2015 р.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за
державне майно та пропорції її розподілу»

Розробник: Фонд державного майна України

1. Обґрунтування необхідності прийняття нормативного акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» (далі – Проект постанови) було розроблено на виконання пункту 5 протоколу наради «Про розвиток вітчизняної кіноіндустрії» під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України Кириленка В.А., проведеної 15.01.2015.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект постанови розроблено з метою надання дозволу підприємствам, установам та організаціям галузі кінематографії, що належать до сфери управління Міністерства культури України, тимчасово, на період до 31 грудня 2016 року, спрямовувати в повному обсязі кошти, отримані від оренди державного майна, на поповнення власних обігових коштів та виконання статутних завдань цими підприємствами, установами та організаціями.

Крім того, передбачається встановлення окремої орендної ставки в розмірі 10% від вартості об’єкта оренди для орендарів нерухомого майна, основною діяльністю яких є кіновиробництво або технічне забезпечення і обслуговування кіновиробництва, за умови що вони внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють закони України «Про оренду державного і комунального майна», «Про кінематографію», постанова Кабінету Міністрів України «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» від 04 жовтня 1995 року № 786.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови не потребує додаткових фінансових, матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством культури України та проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У Проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект постанови не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект постанови було оприлюднено з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери та не потребує залучення до його опрацювання уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови є регуляторним актом та потребує погодження з Державною регуляторною службою України.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація Проекту постанови не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття запропонованого Проекту постанови сприятиме залученню орендарів – суб’єктів кінематографії та забезпечить тимчасове, до 31 грудня 2016 року, спрямування коштів від оренди в повному обсязі на підтримання технічної бази кіностудій та створення додаткових робочих місць, дозволить підтримувати вільні приміщення у належному стані, зменшити витрати кіностудій на комунальні послуги.

 

 

В. о. Голови Фонду                                                              Д. Парфененко

  _____  ______________ 2015 р.