A A A K K K

2020-09-30 АТ «ОПЗ» продовжує нарощувати виробничі потужності

За період дії договорів, станом на 30 вересня 2020 року, було вироблено 936,8 тис. тонн карбаміду та 640 тис. тонн аміаку, з них товарного – 104,3 тис. тонн.

За цей період двічі підвищувалися розміри тарифів на переробку давальницької сировини, що дозволило досягти підвищення рівня прибутковості діяльності та збільшити середньомісячний дохід на 21 млн грн або на 29,3%.

З початку 2020 року середня заробітна плата одного штатного працівника зросла на 25%. Збільшилися перерахування податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Так, за 9 місяців поточного року перераховано 450 млн грн податків та зборів. 

У 2020 році відновлена робота перевантажувальних комплексів АТ «ОПЗ» та співробітництво з українськими хімічними підприємствами щодо перевантаження аміаку та карбаміду. У зв’язку з цим укладено договори на перевантаження хімічної продукції в обсязі 376 тис. тонн. Це дасть підприємству отримати додаткову виручку у розмірі близько 160 млн грн.

В травні 2020 року АТ «ОПЗ» вийшов на ринки мінеральних добрив з рекордно високими показниками. Вперше за останні 5 років підприємство відвантажило на експорт рекордну кількість хімічної продукції, зокрема, аміаку - 273 тис. тонн, з початку року – 1 млн 213 тис. тонн.

Що стосується карбаміду, то в червні 2020 року на зовнішній ринок відвантажено 99,3 тис. тонн, з початку року – 402,4 тис. тонн. За останні декілька років – це найбільший обсяг перевалки продукції.

Завдяки зміни системи закупівель та скороченню витрат на закупівлі, з травня 2020 року та станом на сьогодні АТ «ОПЗ» вдалося заощадити більше 50 млн грн.

Збільшення доходів підприємства дозволило профінансувати у повному обсязі капітальні ремонти виробничих потужностей, а саме першого агрегату з виробництва карбаміду та другого агрегату з виробництва аміаку, який ще триває. Також розпочатий капітальний ремонт залізничних шляхів підприємства та приведення їх до сучасних стандартів.  

У вересні 2020 року АТ «ОПЗ» вдалося відстояти в судах різних інстанцій інтереси підприємства. Таким чином, були отримані рішення на користь АТ «ОПЗ» на загальну суму більше 140 млн грн. Також вдалося не допустити стягнення з АТ «ОПЗ» по судовому позову 460 млн грн.