A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Уряд офіційно розмістив на Урядовому порталі Розпорядження про затвердження умов приватизації ОПЗ

Набуло чинності Розпорядження КМУ №386 про затвердження умов продажу пакета акіцй ПАТ “Одеський припортовий завод”, яке було погоджено під час засідання Кабміну 18 травня 2016. Також Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 01.06.2016 № 391-р вніс технічну правку до пункту 1 розпорядження КМУ від 18 травня 2016 р,. №386 (уточнення щодо номінальної вартості державного пакету акцій).

 

“Конкурсна комісія з приватизації «ОПЗ» визначила стартову ціну в сумі 13 млрд 175 млн грн та умови продажу заводу, які тепер затвердив КМУ, – повідомив голова ФДМУ Ігор Білоус. – Крім того, за дорученням прем’єр-міністра та за результатами наради робочої групи, було вирішено, що конкурс з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону з продажу державного пакета акцій ПАТ «Одеський припортовий завод» відбудеться лише у випадку наявності не менше двох учасників, при цьому один з них повинен бути нерезидентом”.

 

Умови конкурсу розроблено за результатами обговорення на засіданні конкурсної комісії, до складу якої входять представники ПАТ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Одеської ОДА, Спеціальної контрольної комісії ВРУ з питань приватизації, Служби безпеки, Національної поліції України та Южненської міської ради Одеської області, а також представники профспілкового комітету ПАТ.

Згідно з цими умовами, у конкурсі мають право брати участь особи, які можуть бути покупцями об’єктів приватизації згідно із статтею 8 Закону України «Про приватизацію державного майна». Потенційні покупці-юридичні особи зобов'язані подати ФДМУ документ про розподіл статутного капіталу серед учасників, а також інформацію про фінансово-майновий стан. Потенційні покупці-фізичні особи повинні надати довідку з органу доходів і зборів про подану податкову декларацію

Разом із заявою на конкурс його потенційними учасниками також подається інформація про потенційних покупців об’єктів приватизації або осіб, в інтересах яких придбаваються державні об’єкти, їх засновників, учасників, у тому числі фізичних осіб – кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).

До участі в конкурсі не допускаються юридичні особи, власником більш як 25% акцій (часток, паїв) яких є держава Україна, а також державні господарські об’єднання, холдингові компанії, акціонерні товариства (компанії), їх дочірні компанії та підприємства, органи державної влади, працівники державних органів приватизації, особи, зареєстровані в офшорній зоні чи країнах, включених FATF до «чорного» списку.

Також не допускаються юридичні та фізичні особи, що перебувають під санкціями або зареєстровані в державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором, та пов’язані з ними особи.

 

Умови продажу ОПЗ відповідно до розпорядження КМУ від 18.05.2016 №386