A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Фонд держмайна України завершив роботи по рецензуванню оцінки «Укрпошти»

Фахівці Фонду державного майна України завершили перевірку матеріалів оцінки розміру уставного капіталу в рамках процесу перетворення Міністерством інфраструктури державного підприємства «Укрпошта» в акціонерне товариство. Тепер підприємство готово до фінального етапу акціонування, пройшовши перевірку, інвентаризацію і оцінку майна.

«Це дуже складний проект, який за масштабом поступається лише процедурі по «Укрзалізниці», оскільки загальна кількість основних засобів в «Укрпошти» близько 600 тисяч. Згідно законодавства, оцінка для формування статутного капіталу проходила в два етапи. Спочатку виконана переоцінка всіх необоротних активів, а це основні засоби, нематеріальні активи, незавершені капітальні інвестиції тощо. Після цього та аудиторської перевірки створюється передатний баланс, що містить підсумки такої переоцінки. На його основі комісією з перетворення підприємства розраховується статутний капітал через акт оцінки», - пояснила заступник голови ФДМУ Наталія Лебідь.   

Вона зазначила, що така кропітка робота була би неможлива без відповідної взаємодії Міністерства інфраструктури, «Укрпошти», комісії з перетворення, Фонду держмайна, незалежних оцінщиків та аудиторів.

Наталія Лебідь повідомила, що Фонд держмайна завершив рецензування акта оцінки, наданого комісією з перетворення «Укрпошти». Згідно документу, статутний капітал складає більш ніж 6,5 млрд гривень, що в кілька разів перевищує старі данні.

«Залишаючись державним підприємством, «Укрпошта» була би неповоротким, економічно відсталим суб’єктом з точки зору корпоративних відносин. Комерційні банки не дають кредити державним підприємствам, а в держави кредитувати ресурсів не вистачає. Перетворення «Укрпошти» в акціонерне товариство дозволить розвиватись, зробити послуги більш прогресивними, доступними і донести нові технології до кожного громадянина, особливо тощо, що мешкає у селі», - заявила заступник голови ФДМУ.