A A A K K K

Чинний орендар ЦМК «Одесавинпром» погодився сплачувати за оренду в 2,2 рази більше, скориставшись переважним правом продовжити договір на онлайн-аукціоні

5 квітня Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях затвердило протокол онлайн-аукціону з продовження договору оренди цілісного майнового комплексу (ЦМК) «Одесавинпром», який відбувся 31 березня 2021 року.
 
Стартова ціна оренди ЦМК на аукціоні становила 339 550,48 грн і була еквівалентною орендній платі, яку сплатив чинний орендар за останній місяць оренди за договором, який продовжувався на аукціоні. 
 
Строк, на який продовжується договір оренди, складає 6 місяців.
 
В аукціоні брали участь два учасника: чинний орендар ПАТ «Одесавинпром» та ТОВ «Промислово-будівельна група «ЕТАЛОН-БУД».
 
Перемогу в торгах здобув другий учасник, чия кінцева пропозиція склала 751 347 грн. Сфера діяльності ТОВ «Промислово-будівельна група «ЕТАЛОН-БУД» не пов'язана з виноробством, натомість ця компанія є активною на ринку будівництва житлових будинків у місті Одеса. 
 
Згідно з законом, чинний орендар – ПрАТ «Одесавинпром» – мав переважне право продовжити свій договір. У встановлений законом термін, а саме 3 робочі дні з моменту проведення аукціону, він надав згоду продовжити свій договір за новою ціною, еквівалентній кінцевій пропозиції переможця торгів. 
 
Відтак, орендна ставка для ПрАТ «Одесавинпром» зросте за наслідками аукціону в 2,2 рази. 
 
Водночас, перед укладенням нового договору оренди чинний орендар має також сплати протягом 20 днів наступні платежі: 
аванс у розмірі орендної плати за 2 місяці (без ПДВ, оскільки оренда єдиних майнових комплексів звільнена від оподаткування ПДВ); 
забезпечувальний депозит у розмірі орендної плати за 2 місяці (також без ПДВ).
У сумі це понад 3 млн грн.