A A A K K K

ФДМУ повертає у державну власність ВАТ «Чисті метали»

Постановою від 13.07.2016 Вищий господарський суд України задовольнив частково касаційну скаргу Фонду державного майна Україниу справі щодо розірвання договору купівлі-продажу пакета акцій ВАТ “Чисті метали”, укладеного 22 квітня 2008 року, та повернення цього пакету у державну власність.

Фонд звернувся з позовною заявою до Господарського суду міста Києва з вимогами розірвати договір купівлі-продажу та повернути пакет акцій у державну власність у зв’язку із невиконанням інвестором ЗАТ “Ділові партнери” (правонаступником якого є ПраТ «Ділові партнери») низки зобов’язань за всіма напрямками діяльності товариства. Порушення зафіксовані відповідними актами перевірки умов вищевказаного договору.

Зокрема, не збережено види його діяльності, не досягнуто передбачених договором показників економічно-господарської діяльності, в тому числі, обсяг виробництва, чистий дохід, дохід від реалізації, не погашено заборгованість перед бюджетом та не внесено необхідні обсяги інвестицій, а також не досягнуто необхідного рівня заробітної плати та не забезпечено необхідних умов праці робітників. Також зафіксовано низку порушень у природоохоронній діяльності.

Рішенням Господарського суду м. Києва від 14.03.2016 у справі № 910/32396/15 прийнято рішення про відмову в позові Фонду. Постановою від 26.04.2016 КАГСУ було залишено рішення Господарського суду м. Києва від 14.03.2016 без змін, а апеляційну скаргу ФДМУ без задоволення. Не погодившись з вказаними судовими рішеннями, Фонд подавкасаційну скаргу до Вищого господарського суду України.

Задовольнивши частково касаційну скаргу Фонду державного майна, Вищий господарський суд України скасував рішення ГС м. Києва від 14.03.2016 та постанову КАГС від 26.04.2016, а справу направив на новий розгляд до ГС м. Києва.