A A A K K K

Кількість проданих об’єктів малої приватизації та надходження від них у 2015 році суттєво зросли – Звіт ФДМУ за 2015 рік

Надходження до державного бюджету України від продажу об’єктів груп А,Д,Ж (так званої малої приватизації) у 2015 році порівняно з 2014 роком зросли удвічі. Про це йдеться у Звіті Фонду про його діяльність у 2015 році. Всього від малої приватизації надійшло 45,5 млн. грн. У 2014 році цей показник склав 23,5 млн. грн.

Також на 17% зросла кількість приватизованих об’єктів. Якщо у 2014 році було продано 93 об’єкти, то у 2015 році – уже 109.

Причиною активізації малої приватизації у 2015 році спеціалісти Фонду називають низку вжитих ним заходів з удосконалення процедури приватизації і посилення його прозорості.

«Нам вдалося запустити прозорий процес малої приватизації завдяки використанню нових технологій і підходів, –прокоментував статистику заступник голови ФДМУ Андрій Гайдуцький. –По-перше, ми запустили повністю оновлений веб-портал Фонду держмайна з детальним описом і фото об'єктів, які готуються до приватизації. 

По-друге, ми запустили всю малу приватизацію на електронні аукціони, підписавши меморандум про співпрацю з найбільш клієнтоорієнтованими товарними біржами, які тепер допомагають продавати державні об'єкти по всій Україні. Ми готові співпрацювати й з іншими біржами, які орієнтуються на клієнтів і йдуть в тренді з технологіями он-лайн продажів. 

По-третє, тепер ми пропонуємо до продажу на “голландських” аукціонах (за методом зниження ціни) неліквідні об'єкти, які по 5-10 разів, роками не можуть знайти інвестора на класичних аукціонах.

Все це дозволило краще поінформувати потенційних покупців і підвищити їх інтерес до наших об’єктів.І ми раді, що завдяки нашим заходам вони поступово знаходять покупців».

Андрій Гайдуцький також відзначив: «Ми вже маємо позитивний тренд щодо результатів малої приватизації: за 1 кв. 2016 р. продано держоб'єктів в 1,7 рази більше (35 од.), ніж за 1 кв. 2015 р., а також отримано в 4,5 рази більше коштів (майже 20 млн. грн.), ніж за відповідний період попереднього року. Ми сподіваємось, що мала приватизація таким чином теж стимулюватиме розвиток малого підприємництва в регіонах України».

 

Як зазначено у Звіті Фонду, з метою залучення більшої кількості інвесторів до об’єктів малої приватизації на офіційному веб-сайті Фонду оприлюднено інформацію щодо 907 об’єктів. Уперше в історії приватизації перелік об’єктів містить їх фото разом з детальною інформацією про місце розташування та інфраструктуру. Для впровадження сучасних технологій продажу об’єктів приватизації державної власності на аукціонах в електронній формі Фондом розроблено порядок проведення в електронній формі продажу об’єктів малої приватизації на аукціоні, в тому числі за методом зниження ціни. Фонд уперше оголосив продаж низки об’єктів на аукціоні в електронній формі. З грудня 2015 року розпочав роботу оновлений веб-сайт Фонду, розроблений відповідно до сучасних вимог. На сайті створено, зокрема,каталоги об’єктів малої приватизації.

Втім, як зазначається у Звіті, виконання поставлених перед Фондом завдань, в першу чергу залежить від передачі йому органами управління нових інвестиційно-привабливих об’єктів на приватизацію, оскільки за роки приватизації в управлінні Фонду не залишилося об’єктів, продаж яких міг би забезпечити надходження до Держбюджету.

Також, повідомляється у Звіті, головними причинами, які стримують процес приватизації об’єктів малої приватизації є, зокрема, зменшення попиту на об’єкти нерухомості внаслідок зниження купівельної спроможності покупців, відсутність коштів на виготовлення документів на земельні ділянки та відсутність правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомості. А те, що більшість об’єктів, які пропонуються до продажу органами управління, є збитковими та непривабливими для потенційних покупців, потребує значних фінансових витрат на підготовкуїх до продажу.