A A A K K K

Дмитро Парфененко на засіданні Колегії ФДМУ: Новий закон про приватизацію – якісний інструментарій для Фонду

З новим Законом про приватизацію Фонд отримає новий якісний інструментарій, який може справді вивести приватизацію на новий рівень. Це на засіданні Колегії ФДМУ зазначив очільник Фонду Дмитро Парфененко. Він також повідомив, що за ініціативою Уряду, законопроект планується розглянути на Національній Раді реформ при Президентові України, і у разі схвалення – він буде переданий у парламент.

Він окреслив найголовніші позитивні моменти закону:

спрощення класифікації об‘єктів – тепер це просто об‘єкти великої і малої приватизації, а не низка нікому не зрозумілих літер,

скорочення вдвічі термінів підготовки до приватизації,

продаж великих об‘єктів приватизації з радниками, а малих – виключно на електронних майданчиках,

введення запобіжних заходів щодо банкрутства підприємств, якщо вони йдуть на приватизацію.

Втім, він підкреслив, що ефективна реалізація закону, запровадження його норм потребує суттєвого скорочення переліку об‘єктів, які не підлягають приватизації.

«Сподіваюсь, що ті законодавчі ініціативи, які вже є у парламенті зі скорочення такого переліку, будуть найближчим часом запроваджені», – сказав він.

Крім того, Дмитро Парфененко наголосив, що темпи передачі об‘єктів від органів управління для приватизації залишаються на майже нульовому рівні. За даними Фонду, із 148 об‘єктів, які міністерства та відомства мали передати Фонду відповідно до приватизаційної Постанови Уряду №271, за кілька років передано всього 24, а 124 залишаються у них.

Також він повідомив, що на погодженні Державної регуляторної служби вже знаходиться пілотний наказ Фонду про продаж об‘єктів приватизації через систему Прозоро. У разі погодження, наказ буде передано на розгляд Мінюсту, і після цього (у разі позитивного результату) можна буде випробувати новий механізм приватизації.

Також, керівник Фонду повідомив присутніх про ініціативи з удосконалення системи передачі державних об‘єктів в оренду. За його словами, це робиться як запобіжник від недобросовісних учасників конкурсів, які подають заявки, суттєво піднімають ціну, а потім відмовляються від об‘єкта, чим зривають процес передачі. Фондом, зокрема, підготовлено та передано Уряду проект постанови про запровадження механізму застави для участі у конкурсі з оренди у розмірі трьохмісячної орендної плати.