A A A K K K

ФДМУ з метою підготовки до успішної приватизації АТ «ОГХК» зміцнив склад правління

АТ «ОГХК» – у списку об’єктів першочергової приватизації на 2020 рік. Його роздержавлення заплановане у цьому році.

Одним з важливих факторів великої приватизації є призначення на підприємства, що підлягають роздержавленню, ефективного менеджменту, який у співпраці з досвідченими незалежними радниками здатний забезпечити якісну їх підготовку до передачі приватному інвестору, попередньо очистивши від тіньових або інших приватних зобов'язань та інтересів, штучно створених непрозорих боргів. 

Сьогодні, 19 березня 2020 року зроблено ще один крок на шляху до успішної приватизації цього державного підприємства: Фонд державного майна України призначив  першим заступником голови правління АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Пітера Девіса та членами правління Натана Хазіна, Тетяну Гогенко та Юрія Кияшка і припинив повноваження попередніх членів правління. 

Заступник Голови Фонду державного майна України Сергій Ігнатовський уповноважений на підписання з ними контракту. До слова, умови контракту, що укладатиметься з новими членами правління, покликані мотивувати управлінців працювати на результат від приватизації, на збільшення реальної вартості підприємств.

Так, 25 лютого відбулося представлення нового виконувача обов'язків Голови правління АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Михайла Макарова, сьогодні змінено членів правління.

Новий менеджмент покликаний зупинити корупційні схеми,про які неодноразово згадувалося у ЗМІ і які заважають успішному унікальному підприємству залучити компетентного інвестора. Разом із консорціумом  міжнародних радників із приватизації BDO&KPMG та Baker McKenzie нове керівництво готуватиме підприємство до приватизації. Приватизації прозорої і відкритої, в результаті якої воно буде передане в руки надійному інвестору за справедливою ціною.

На переконання керівництва Фонду, за рахунок прибирання прокладок, воно стане успішним бізнес-проектом для майбутнього власника, сумлінним наповнювачем державної казни за рахунок сплати податків і привабливим роботодавцем для українців.

До слова, вже маємо  адекватну реакцію бізнесу: «Об'єднаною гірничо-хімічною компанією» вже зацікавилося 18 інвесторів, 16 з яких – міжнародні компанії, зокрема, з Японії та Австралії, а два потенційні покупці – з України.

Довідково:

АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія»–підприємство на 100% у державній власності. Працює у сфері гірничодобувної промисловості. У своєму складі має 2 заводи: Вільногірськийгірничо-металургійнийкомбінат (виробництво концентратів рідкісних металів) та Іршанськийгірничо-збагачувальнийкомбінат (видобування та збагачення титанових руд). Це одне зі стратегічних українських підприємств у титановій галузі.

«Справа ОГХК» –умовна назва кримінального провадження, яку відкрило НАБУ за фактом завдання збитків ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Через цю корупційну схему, організовану колишнім головою правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та екс-заступником генерального директора з комерційних питань держпідприємства, тільки у період з грудня 2014 по квітень 2016 держава зазнала 12,87 млн доларів США збитків у вигляді недоотриманих доходів.