A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Фонд держмайна пропонує скоротити список заборонених до приватизації об’єктів

Фонд державного майна України пропонує переглянути список заборонених до приватизації об’єктів або розробити новий закон, до якого включити лише ті підприємства, які дійсно мають стратегічне значення для держави.

Про це повідомив керівник Фонду державного майна Віталій Трубаров.

За його словами, Фонд звертається до Комітету з питань економічної політики Верховної Ради із закликом внести зміни в діючий закон або розробити новий.

«Майже 200 підприємств, які за програмою Тріаж мають бути приватизовані, знаходяться в забороні. І левова частка з них не несе жодного стратегічного значення», – наголошує Віталій Трубаров.

«Мінагрополітики має 41 підприємство зі статусом стратегічності. Полтавський, Ніжинський, Радивилівський хлібокомбінати, радгоспи, коконосушарки, конярства, закінчуючи Укрспиртом. В чому їх стратегічність, це звичайні підприємства, котрі лобістськими шляхами потрапили під заборону для приватизації», – зазначає керівник Фонду держмайна.

Віталій Трубаров наголошує, що за державою повинні залишатися лише ті об’єкти, які забезпечують безпеку, обороноздатність, інфраструктуру.

«Навіть Мінкультури має 6 стратегічних підприємств, Міністерство соцполітики – 14, Мінекономрозвитку – 31. Держава має бути регулятором, а не самостійно вести господарську діяльність. Майже кожна 4 справа НАБУ – саме по корупції на держпідприємствах», – підкреслив керівник Фонду державного майна Віталій Трубаров.