A A A K K K

Фонд держмайна зміцнює менеджмент АТ «Одеський припортовий завод»

19 березня 2020 року відбулося засідання наглядової ради АТ «ОПЗ».

Порядок денний передбачав переобрання членів Правління та затвердження умов контракту, що укладатиметься з членами новообраного Правління.

Новообрані члени Правління: Юрій Северин, Валерій Грач, Валерій Севастьянов та Максим Замша.

На новий менеджмент покладено завдання забезпечити підвищення ефективності роботи підприємства та вартості його активів.

Основною метою здійснення приватизації є передача державного майна на конкурентних та прозорих умовах інвесторам, які б створювали додану вартість та розвивали підприємства, - наголосив заступник Голови Фонду державного майна України, Голова Наглядової ради ОПЗ Сергій Ігнатовський.

Одеський припортовий завод – серед об’єктів великої приватизації, запланованої на 2020 рік. Фонд державного майна України має на меті успішну приватизацію цього державного підприємства з максимальною користю для економіки України. Тому одним із послідовних кроків ФДМУ є стабільна безперебійна робота ОПЗ  та підвищення його операційної ефективності, і, відповідно, вартості активу. З цією метою відбувається і укріплення менеджменту підприємства.

24 січня 2020 року КМУ схвалив кандидатуру нового виконуючого обов’язки Голови правління - директора АТ «ОПЗ» Миколи Синиці. І за неповні два місяці новий керівник вже здійснив ряд суттєвих кроків, спрямованих на підвищення ефективності роботи підприємства.

Так, знижено видатки на утримання адміністративного персоналу, за рахунок чого економія для підприємства становить 6,5 млн гривень.

Вживаються заходи щодо врегулювання умов та строків погашення дебіторської заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» задля розблокування доступу заводу на ринок природного газу (нагадаємо, що борг ОПЗ перед Нафтогазом становив 2,2 млрд гривень, який частково погашений). Переговори тривають.

Здійснюється оптимізація страхового медичного забезпечення працівників АТ «ОПЗ», завдяки чому очікувана економія коштів становитиме у 2020 році близько 30 мільйонів гривень.

Проведено аналіз доцільності та економічної ефективності видатків, здійснених у минулому 2019 році на соціальну сферу.

Здійснено заходи щодо повернення в судовому порядку коштів за порушення умов договору на переробку давальницької сировини з ТОВ «Енергетичний еквівалент» в попередні періоди. Очікувана сума вигоди для підприємства – 108 мільйонів гривень.

У лютому 2020 року на АТ «ОПЗ» розпочався капітальний ремонт агрегату № 2 з виробництва аміаку, який тривалий час не працював.

Усього заплановано у 2020 році здійснити капітальних інвестицій, в тому числі на проведення модернізації та ремонту, будівництво, придбання необоротних активів, на суму 336 мільйонів гривень.

Зупинено відтік кадрів. Середньомісячна заробітна плата за два місяці 2020 року зросла майже на 26 % у порівнянні з попереднім 2019 роком.

Довідково:

У вересні 2019 року Кабмін погодив радника з приватизації ОПЗ. Ним стала компанія Pericles Global Advisory.