A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Мета дискредитації нової Єдиної бази звітів про оцінку – це збереження старої системи, що дозволяла суттєво занижувати оцінку майна

Зважаючи на чергові замовні спроби дискредитації нової Єдиної бази даних звітів про оцінку, запровадженої на виконання статті 172 Податкового кодексу України, Фонд державного майна повідомляє наступне.

Псевдофахівці, «дослідивши» електронні майданчики, підключені до Єдиної бази, пишуть про однакові назви файлів (хоча, насправді, мова йде про адреси шляху доступу і скачування інформаційних ресурсів), що, на їх думку, пов’язує між собою всі електронні майданчики.

Такі твердження є хибними, провокаційними, зважаючи на наступне.

За результатами проведених відкритих торгів на закупівлю послуг з проектування, розробки, впровадження та супроводження інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдина база даних звітів про оцінку», Фондом укладено договір з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «МЕДИРЕНТ». Розробником створено та передано Фонду Єдину базу даних звітів про оцінку.

Відповідно до наказу ФДМУ від 17.05.2018р. №658 «Про затвердження Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку» та наказу ФДМУ та Адміністрації Держспецзв`язку від 15.05.2018р. № 656/307 «Про затвердження Порядку авторизації електронних майданчиків»Єдина база забезпечує автоматичний обмін інформацією та документами з авторизованими електронними майданчиками. Всі авторизовані електронні майданчики підключаються до Єдиної бази за протоколами інформаційної взаємодії між учасниками технологічного процесу та після впровадження в дію відповідних технологічних процесів, сумісних з Єдиною базою.

Всі дворівневі системи, як в світі, так і в Україні (наприклад, Прозорро, Прозорро.Продажі), що складаються з центрального модуля (бази) та електронних ресурсів входу/доступу (майданчиків), де забезпечується двосторонній інформаційний обмін за допомогою мережі Інтернет, побудовано за однаковими технологічними принципами.

Вкотре зазначаємо, що єдина мета замовних «публікацій», постів на форумах і в соціальних мережах, які дискредитують нову Єдину базу даних звітів про оцінку з модулем перевірки оціночної вартості – це збереження старої системи, що дозволяла компаніям-занижувачам робити оцінку в рази, а іноді і в десятки разів нижчу, від реальної.