A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Президент України підписав Закон про приватизацію державного і комунального майна

Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна» був прийнятий Верховною Радою України  18 січня 2018. Його основною метою є спрощення процедури приватизації та підвищення її прозорості та ефективності.

Як зазначив керівник ФДМУ Віталій Трубаров, новий закон, який дає старт прозорій приватизації за зрозумілими всім інвесторам правилами, – це результат командної роботи Фонду державного майна, Адміністрації Президента, Уряду, парламенту, громадських організацій, міжнародних партнерів. За його словами, у процесі підготовки законопроекту до прийняття, було проведено велику кількість "круглих столів", обговорень на парламентському економічному комітеті, у парламентських фракціях, проведено аналіз та обговорення  сотні поправок від депутатів – і в результаті ми отримали закон, який суттєво спрощує приватизацію, скорочує терміни подачі документів, робить її правила прозорими та зрозумілими для інвесторів.

Віталій Трубаров наголошує: «Ми хочемо не просто продати, а хочемо, щоб прийшли саме ефективні інвестори».

Нагадаємо, законом спрощується класифікація об'єктів приватизації поділом на об'єкти малої та великої приватизації. До групи малої приватизації потрапляють об'єкти нерухомості, невеликі підприємства, а до групи великої приватизації входять об'єкти, активи яких перевищують 250 млн грн. Також скорочуються строки підготовки до продажу об’єктів і збільшується строк для подання заявок потенційних покупців. Встановлено, що у разі проведення великої приватизації залучатимуться міжнародні радники, а мала приватизація проходитиме на електронних торгах.