A A A K K K

Історична довідка

Для здійснення державної політики щодо реформування державного майна в Донецькій області 20 квітня 1992 року наказом Фонду державного майна України № 92 було створено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, першим керівником якого 20 травня 1992 року був призначений В.Л. Малиновський. Чисельність регіонального відділення в першій рік його існування становила 10 осіб.

Об’єктами, з яких розпочався процес приватизації у Донецькій області, як і взагалі в Україні, були підприємства галузей, що найбільше впливають на розвиток споживчого ринку (підприємства оптової та роздрібної торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування тощо). В основному це були об’єкти малої приватизації, які належали до державної та комунальної власності.

З 1992 року у Донецькій області роздержавлено більше 13 тисяч об’єктів, з них 4 100.- об’єктів державної форми власності та більш ніж 9 тис. - об’єктів комунальної власності.

На початковому етапі приватизації (1993-1995 роки) найбільш масовим був спосіб приватизації – викуп (організацією орендарів, товариством покупців).

Найбільш високі темпи малої приватизації по області були досягнуті в 1995 році, коли були роздержавлені 1 790 підприємств різних галузей промисловості.

Починаючи з 1996 року основними способами малої приватизації стали конкурентні способи – конкурс, аукціон. Набула масовості приватизація нежитлових вбудованих приміщень, які раніше орендувалися суб’єктами підприємницької діяльності або фізичними особами.

У 2001 році Регіональним відділенням разом з Академією Наук України випущено Збірник «Реформування державної й комунальної власності в Донецькій області» (у п'яти томах) загальним обсягом 2572 стор., який знаходить широке практичне застосування, є гарним довідковим і консультативним посібником. Збірник містить законодавчі акти, нормативні документи, методичні матеріали, що регулюють процеси приватизації, відомості про приватизовані підприємства, полегшуючи роботу фахівців з дослідження соціально–економічних результатів приватизації, особливостей і аспектів цього процесу, характерних для Донецької області.

З 03.06.2010 року по теперішній час регіональне відділення очолює Пампура Максим Валерійович.

У 2011 році регіональне відділення вийшло на перше місце серед регіональних відділень по надходження коштів до Державного бджету України від оренди державного майна – при плані 113,53 млн грн. до державного бюджету перераховано 200,827 млн грн..

За цими досягненнями стоїть трудовий колектив Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, представники якого за свій внесок у ефективність діяльності регіонального відділення, сумлінну, наполегливу працю, високу професійність, нагороджуються почесними грамотами, подяками, а також грошовими винагородами.