A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Історична довідка

Інформаційна довідка про Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву

 

Регіональне відділення Фонду державного майна України по місту Києву утворене на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 1992 року № 97 та згідно з наказом ФДМ України від 17 липня 1992 року № 189. У відповідності з діючим Положенням про РВ ФДМУ по м. Києву, затвердженим Головою Фонду державного майна України від 23 січня 2006 року, регіональне відділення є державним органом, який створюється Фондом державного майна України і йому підпорядковується. У питаннях приватизації майна, що перебуває у комунальній власності м. Києва, відділення підзвітне Київській міській раді.

Понад двадцять років Регіональне відділення реалізує у столичному регіоні державну політику у сфері приватизації державного та комунального майна. Однак, якщо у 1992 році приватизацією майна у місті опікувалися  14 органів приватизації (відповідно до кількості районів Києва – Представництва Фонду державного майна України у районах міста, які підпорядковувались Регіональному відділенню), то на сьогодні реформуванням власності у місті опікуються Фонд державного майна України, Регіональне відділення Фонду державного майна по місту Києву, яке здійснює приватизацію державного і комунального майна міста та Головне управління комунальної власності міста Києва, яке, відповідно, здійснює державну політику у сфері приватизації майна, що перебуває у комунальній власності міста та районів.

З початку приватизації у столиці роздержавлено 13 148 об’єктів. Питома вага київських об’єктів у загальній кількості приватизованих в Україні об’єктів (129 883) становить 10,0 %.

За роки приватизації загальна кількість приватизованих об’єктів комунальної власності  складає цифру 11 996. Питома вага київських об’єктів у загальній кількості приватизованих в Україні об’єктів комунальної власності (1020490) становить 11,7%.

Столиця продовжує утримувати перші місця за загальною кількістю приватизованих об’єктів з початку приватизації в Україні, та наповнювати державну скарбницю і місцевий бюджет.

Зокрема, за 10 місяців 2015 року до державної скарбниці від орендної плати надійшло 168 831,607 тис. грн. (у процентному співвідношенні план за  рік виконано на 113,54 %).

Обсяг роботи з оренди складає основну частину діяльності регіонального відділення. Вигідне місцерозташування об’єктів нерухомості, можливість інвестиційних проектів приваблюють малі підприємства та великі компанії різних форм власності до  столиці України.

Станом на листопад 2015 року в регіональному відділенні обліковується 1 878  діючих договорів оренди, з них,  на контролі – 1 862 договорів оренди.

Крім того, в Регіональному відділенні обліковується 4 чинних договори оренди цілісних майнових комплексів, а саме:

-  2  договори оренди ЦМК державних підприємств;

-  2 договори оренди ЦМК структурних підрозділів державних підприємств.

Упродовж 2015 року Регіональним відділенням укладено 199 договорів оренди загальною площею 47 728,23 м2.

Станом на  20 квітня 2016 року в регіональному відділенні працює 126 осіб. З них, 113 - державні службовці. Повну вищу освіту мають 105 працівників. Базову вищу освіту - 7. 2 – навчаються в Національній академії при Президентові України. Середній вік державних службовців - 35 років.

Регіональне відділення має таку структуру: керівництво відділення, відділи: діловодства та контролю; приватизації, управління державним майном та корпоративними правами держави; укладання договорів оренди державного майна; по контролю за договорами оренди державного майна; прогнозування, обліку та контролю за надходженням коштів від орендної плати; по роботі з орендодавцями військового та державного майна;відділ фінансової діяльності та адміністрування баз даних; контролю та аудиту; оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; організаційного забезпечення та роботи з засобами масової інформації; управління персоналом; адміністративно-господарської роботи; сектор внутрішньої безпеки та запобігання корупції.