A A A K K K

Виконання умов договорів

Звіт

про результати контролю за виконанням умов договорів

купівлі-продажу об’єктів приватизації в кварталі 2019року

Згідно з вимогами статей 7 та 27 Закону України “Про приватизацію державного і комунальногомайна” щодо контролю державними органами приватизації за виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна та згідно з Порядком  здійснення контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу об’єктів приватизації  органами приватизації, затвердженим наказом ФДМУ від 18.10.2018 № 1327, відповідно до графіку проведення перевірок виконання умов договорів купівлі-продажу (далі – договорів), затвердженого наказом Регіонального відділення ФДМУ по Миколаївській області (далі – Регіональне відділення) від 26.12.2018№506-п «Про затвердження графіка проведення  перевірок виконання умов договорів купівлі-продажу на Iквартал 2019 року», Регіональним відділенням здійснювалася робота по забезпеченню проведення перевірок стану виконання покупцями державного майна умов укладених договорів.  

Загальні дані про результати контролю в Iкварталі 2018 року

 З початку 2019 року на контролі Регіонального відділення знаходилось 13 договорів об`єктів малої приватизації, з яких: 5 договорів окремого майна, в т.ч. 1 договір ЄМК, 7 договорів об`єктів незавершеного будівництва та 1 договір об”єкта соціально-культурного призначення. Із загальної кількості зазначених договорів станом на 31.03.2019 року: перевірено – 3договори, знято з контролю - 2 договори за актами підсумкової перевірки.

З початку 2019 року поставлено на контроль 1 договір.

Станом на 31.03.2019 року на контролі Регіонального відділення знаходиться 12 договорів купівлі-продажу, по 1 з яких проводиться претензійно-позовна робота за позовом покупця.

Аналіз стану виконання умов договорів купівлі-продажу окремих груп об’єктів приватизації

У Iкварталі поточного року перевірено 3 договори  купівлі-продажу об”єктів малої приватизації, з них: 2 договори окремого майна, 1 – об”єкт незавершеного будівництва, що складає 100% від встановленого планового завдання. Під час перевірок порушень виконання умов договорів не встановлено. У зв”язку з виконанням покупцями договірних зобов”язань у повному обсязі, 1 договір (окреме майно) та 1 договір (об”єкт незавершеного будівництва), за актами підсумкової перевірки, знято з контролю Регіонального відділення.

Стан виконання покупцями об’єктів приватизації найбільш характерних умов договорів

 На контролі Регіонального відділення знаходиться 1 договір (ОНБ  „Роздрібнювально-сортувальний завод” Лисогорського кар”єру разом із з/д, покупець ТОВ „ТУРСТРОЙ-УКРАЇНА”),що містить умову створення нових робочих місць. У зв”язку з надходженням до Господарського суду Миколаївської області у грудні 2018 року від покупця позовної заявипро визнання дійсним договору про розірвання договору купівлі-продажу, та відкриттям провадження у справі, договір не підлягає перевірці. Також, цим договором передбачено внесення покупцем інвестицій у грошовій формі на об`єкт приватизації.  

 Договори,які містять умову збереження існуючих робочих місць на контролі Регіонального відділеннявідсутні.

 Договорами, які підлягали перевірці у Iкварталі 2019 року, внесення  інвестицій у грошовій формі на об`єкт приватизації не передбачено.

Заходи, вжиті Регіональним відділенням з метою усунення фактів порушень умов продажу об’єктів приватизації

   Регіональним відділенням, у зв”язку із зверненням покупця об”єкта приватизації, з метою недопущення порушень умов договору з боку покупця, у І кварталі 2019 року було укладено додаткову угоду - договір про внесення змін до договору купівлі-продажу об”єкта незавершеного будівництва (під розбирання) „Цех №32” від 28.02.2017 №1-Д в частині продовження терміну розбирання ОНБ. Також, здійснювалася роз”яснювальна робота з покупцями стосовно наслідків недотримання термінів виконання умов, визначених договорами.   

Протягом Iкварталу 2019 року штрафні санкції до покупців державного майна не застосовувалися.