A A A K K K

Захист інтересів держави

1 квартал 2019 року

Виявлення, запобігання та усунення порушень чинного законодавства. Захист державних інтересів у судах.

Протягом І кварталу 2019 року Регіональним відділенням здійснено 14 контрольних заходів щодо виконання орендарями умов договорів оренди державного майна.

Під час здійснення контрольних заходів особлива увага зверталася на виявлення фактів незаконної оренди та суборенди, стан збереження об’єктів оренди, їх цільове використання, розміри орендованої площі та здійснення невід’ємних поліпшень майна. За результатами контрольних заходів виявлено 16порушень орендарями умов договорів оренди державного майна, зокрема:

- 11 порушень - в частині термінів внесення до державного бюджету орендної плати;

- 2 порушення - в частині терміну сплати завдатку;

- 3 порушення – в частині терміну страхування орендованого державного майна.

За результатами вжитих Регіональним відділенням заходів по усуненню виявлених у сфері орендних відносин порушень протягом І кварталу 2019 року до держбюджету додатково надійшло коштів від пені в сумі 5862,82 грн.

Робочими групами, створеними Регіональним відділенням за участю представників від Головного управління ДФС у Тернопільській області, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області та Тернопільської обласної державної адміністрації відповідно до пункту 3 доручення Фонду державного майна України від 27.06.2018 № К/29, з метою виконання доручення Прем'єр-міністра України  В. Гройсмана від 21.06.2018 № 19693/1/0-18,у І кварталі 2019 року проведено перевірки 112-ти об'єктів нерухомого державного майна (будівель, споруд або їх окремих частин) по 15-ти балансоутримувачах з метою виявлення фактів ухилення від сплати обов'язкових платежів до Державного бюджету України за використання державного майна і оренди зазначеного майна.

За результатами перевірок, проведених робочими групами виявлено:

-  використання 1-го об'єкта без оформлених документів;

-  наявність 4-х об'єктів, які не використовуються ні балансоутримувачем ні іншими особами;

- використання 5-ти об'єктів третіми особами на підставі договорів зберігання, про надання послуг, тощо.

Відповідно до п. 2 доручення Фонду державного майна України № К/67 від 27.11.2018 Регіональним відділенням проінформовано уповноважені органи управління про результати перевірок, здійснених робочими групами (із наданням копій відповідних матеріалів) для прийняття ними ефективних управлінських рішень та вжиття відповідних заходів з метою захисту майнових інтересів держави.

Претензійно-позовна робота

Протягом 1 кварталу 2019 року Регіональне відділення супроводжувало 18 справ, які розглядались та розглядаються в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, з них 11 справ, в яких відділення виступає позивачем або відповідачем  та 7справ, в яких відділення приймає участь як третя особа.

Спеціалістами Регіонального відділення протягом вказаного періоду прийнято участь в 23 судових засіданнях.

З метою досудового врегулювання спірних правовідносин, юридичним сектором протягом 2019 року підготовлено та направлено 3 претензії.

Крім того, протягом звітного періоду Регіональним відділенням було направлено для реагування матеріали до прокуратури області, щодо повернення майна у комунальну власність.

Протягом звітного періоду при розгляді майнових та немайнових спорів в судах різних інстанцій всього прийнято 6 позитивних рішень суду, з них: 1 майнового характеру на суму 9443,11 грн.

Станом на 31.03.2019  на виконанні в органах ДВС перебуває 18 виконавчих документів майнового характеру на загальну суму 5 687 279,89 грн., з яких частково виконано 2 виконавчі документи на загальну суму 1 679 336,76 грн.

- на виконанні в Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладі фізичних осіб перебуває 2виконавчі документи на загальну суму 4 976,83 грн.

- на виконанні в ОДПІ перебуває 1 виконавчий документна суму 8318,27 грн.

Також, протягом 2019 року було виконано 4 виконавчих документи на суму 8 574,60 грн. в дохід Державного бюджету України.