SPFU logo
      офiцiйний iнформацiйний сервер      
Пошук Детальний
пошук
 >> Головна
ukr rus eng
  
  
Моніторинг об'єктів



Порядок роботи Наглядової ради
Нормативна база

Про затвердження Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності

Наказ Фонду державного майна України
від 8 травня 2002 року N 791

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 червня 2002 р. за N 477/6765

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Фонду державного майна України
від 27 червня 2002 року N 1137

Відповідно до статті 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", а також ураховуючи рішення Наглядової ради з питань оціночної діяльності від 26 квітня 2002 року щодо прийняття Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності (додається).

2. Управлінню оцінки майна та фінансово-господарського аналізу (Н. Лебідь) забезпечити реєстрацію Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності в Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Ю. Гришана.

 

Голова Фонду О. Бондар

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду державного майна України
від 8 травня 2002 р. N 791

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 червня 2002 р. за N 477/6765 

Порядок роботи

Наглядової ради з питань оціночної діяльності

I. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено на виконання статті 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (далі - Закон) з метою організаційного забезпечення виконання Наглядовою радою з питань оціночної діяльності (далі - Наглядова рада) її повноважень.

2. Порядком регулюються питання черговості скликання засідань Наглядової ради, формування порядку денного кожного засідання, порядку розгляду питань на засіданнях Наглядової ради та прийняття нею відповідних рішень, а також права та обов'язки членів Наглядової ради.

II. Права та обов'язки членів Наглядової ради

3. Члени Наглядової ради мають право:

ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях Наглядової ради шляхом унесення їх до порядку денного;

уносити пропозиції щодо внесення змін до цього Порядку та до проектів рішень Наглядової ради;

вимагати надання необхідних матеріалів та документів для ознайомлення з метою прийняття рішення з питання порядку денного;

особисто голосувати за проекти рішень з питань, що винесені на обговорення Наглядової ради, за принципом "за" чи "проти";

висловлюватись з мотивів голосування з конкретного питання порядку денного та оприлюднювати їх відповідно до цього Порядку.

4. Члени Наглядової ради зобов'язані:

брати участь у засіданнях Наглядової ради;

подавати матеріали та документи для забезпечення позачергових засідань Наглядової ради в разі їх особистого ініціювання;

повідомляти про причини неможливості своєї присутності на засіданнях Наглядової ради;

виконувати рішення Наглядової ради незалежно від особистого голосування за ними.

5. Голова Наглядової ради має такі повноваження:

забезпечує роботу Наглядової ради відповідно до повноважень, які на неї покладені згідно із Законом, у Порядку, установленому Наглядовою радою;

забезпечує формування остаточного порядку денного засідань Наглядової ради;

ініціює розгляд питань на засіданні Наглядової ради;

скликає чергові та позачергові засідання Наглядової ради;

підписує рішення, у тому числі виписки з протокольних рішень Наглядової ради, листи, звернення, запити, відповіді на запити з питань, що обговорені та прийняті Наглядовою радою;

представляє Наглядову раду в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях;

здійснює інші повноваження з метою забезпечення діяльності Наглядової ради та виконання нею своїх повноважень, передбачених Законом.

У разі відсутності голови Наглядової ради його повноваження виконує заступник голови, який обирається Наглядовою радою з числа її членів - представників органів державної влади.

6. Відповідальний секретар Наглядової ради:

збирає та готує пропозиції до порядку денного засідань Наглядової ради та проектів протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного її засідань;

організаційно забезпечує засідання Наглядової ради, у тому числі готує протоколи її засідань та забезпечує їх підписання членами Наглядової ради;

готує виписки з протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного;

виконує інші повноваження та доручення Наглядової ради з метою забезпечення її діяльності.

III. Скликання засідань Наглядової ради та формування порядку денного

7. Чергові засідання Наглядової ради відбуваються не рідше одного разу на місяць. У разі виникнення потреби на вимогу голови або членів Наглядова рада має право проводити позачергові засідання.

Право ініціювати скликання позачергового засідання Наглядової ради може будь-який член Наглядової ради. Дату та час проведення чергових та позачергових засідань Наглядової ради визначає голова Наглядової ради.

8. Порядок денний засідань Наглядової ради формує голова Наглядової ради. Питання порядку денного, запропоновані членами Наглядової ради письмово не пізніше семи робочих днів до її чергового засідання або трьох робочих днів до її позачергового засідання, включаються до порядку денного обов'язково.

 

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з наказом

 Фонду державного майна України від 27.06.2002 р. N 1137)

9. З метою проведення чергового засідання Наглядової ради відповідальний секретар Наглядової ради не пізніше ніж за п'ять робочих днів надсилає членам Наглядової ради письмове запрошення з указівкою призначеної дати та часу проведення засідання, а також проект порядку денного чергового засідання та необхідні матеріали до нього.

 

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з наказом

 Фонду державного майна України від 27.06.2002 р. N 1137)

10. Пропозиція про скликання позачергового засідання Наглядової ради подається його ініціатором в письмовому вигляді разом з необхідними для розгляду матеріалами голові Наглядової ради.

У разі призначення позачергового засідання Наглядової ради відповідальний секретар забезпечує інформування про нього та причини його скликання членів Наглядової ради не пізніше ніж за два робочі дні до призначеної дати засідання.

 

(абзац другий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з

 наказом Фонду державного майна України від 27.06.2002 р. N 1137)

Ініціатор скликання позачергового засідання Наглядової ради самостійно забезпечує надання членам Наглядової ради матеріалів з питання його порядку денного не пізніше ніж за два робочі дні до призначеної дати засідання.

 

(абзац третій пункту 10 із змінами, внесеними згідно з

 наказом Фонду державного майна України від 27.06.2002 р. N 1137)

IV. Порядок проведення засідань Наглядової ради

11. Засідання Наглядової ради є правочинним у разі особистої присутності на ньому не менше половини членів Наглядової ради.

У разі відсутності необхідного представництва Наглядової ради засідання Наглядової ради вважається таким, що не відбулося. У цьому випадку голова Наглядової ради має право перенести засідання на іншу дату, але не більше ніж на десять календарних днів.

12. Відповідальний секретар веде облік присутності членів Наглядової ради на засіданнях.

Голова Наглядової ради має право виступити з ініціативою щодо заміни члена Наглядової ради, який був відсутній більш ніж на трьох засіданнях Наглядової ради без поважних причин.

13. На засідання можуть бути запрошені представники інших органів виконавчої влади, сторони розгляду спірних питань, інші зацікавлені особи. Запрошення зазначених осіб на засідання Наглядової ради забезпечує відповідальний секретар.

14. На початку засідання Голова Наглядової ради встановлює його правоможність для розгляду та прийняття рішень з питань порядку денного. Після цього Наглядова рада шляхом голосування приймає рішення про затвердження порядку денного засідання.

15. Після доповіді з питання порядку денного перед його обговоренням члени Наглядової ради мають право заслуховувати представників, що запрошені на засідання Наглядової ради.

Після обговорення питання порядку денного Наглядова рада приймає рішення щодо зазначеного питання в порядку, визначеному розділом V.

16. У разі необхідності, а також у разі наявності суттєвих розбіжностей у позиціях членів Наглядової ради з обговорюваних питань порядку денного Наглядова рада має право перенести розгляд та прийняття рішення щодо зазначеного питання на іншу дату. Рішення про дату та час такого засідання приймається Наглядовою радою.

З метою усунення розбіжностей в позиціях членів Наглядової ради з питань порядку денного Наглядова рада створює погоджувальні робочі групи з числа її членів. Опрацьовані пропозиції погоджувальних робочих груп підлягають обговоренню та голосуванню на наступному засіданні Наглядової ради в загальному порядку.

V. Порядок прийняття рішень

17. Голосування за рішення з питань порядку денного, у тому числі про затвердження порядку денного, відбувається за принципом "за" та "проти".

18. Рішення Наглядової ради щодо затвердження порядку денного та з питань порядку денного приймається простою більшістю голосів присутніх членів Наглядової ради.

У разі рівного розподілу голосів "за" та "проти" рішення, за яке віддав голос голова Наглядової ради, є ухвальним.

19. Пропозиції члена Наглядової ради, який відсутній на засіданні, не розглядаються.

Член Наглядової ради, який відсутній на її засіданні, не має права передавати свої повноваження іншим членам Наглядової ради або іншим особам.

VI. Мотиви голосування

20. Члени Наглядової ради мають право висловлюватися з мотивів голосування.

Оприлюднення мотивів голосування "проти" з питань порядку денного члени Наглядової ради мають право викладати письмово. Письмове оприлюднення мотивів голосування окремо відображається в протоколі засідання Наглядової ради в частині, присвяченій прийняттю рішення з питання порядку денного, та підлягає обов'язковому відображенню у виписці з протокольного рішення Наглядової ради із зазначеного питання.

VII. Порядок вирішення спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності

21. Розгляд спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності здійснюється за письмовою заявою суб'єкта оціночної діяльності. У зверненні мають бути зазначені мотиви спору, пояснення суб'єкта оціночної діяльності, а також, у разі потреби, додаткові матеріали, які розкривають суть спору.

Письмова заява та інші матеріали повинні бути подані до Наглядової ради не пізніше ніж за сімнадцять днів до дати проведення її чергового засідання.

22. Для розгляду спірних питань, пов'язаних з видачею сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, після надходження письмової заяви та інших матеріалів від суб'єкта оціночної діяльності Фонд державного майна України в тижневий строк готує та подає свої пояснення щодо суті спору.

23. Розгляд спірних питань, пов'язаних з видачею сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, здійснюється Наглядовою радою на черговому засіданні за наявності всіх передбачених цим Порядком документів та інших матеріалів, присутності вповноваженого представника суб'єкта оціночної діяльності та внесення питання до порядку денного засідання.

Наглядова рада заслуховує вповноваженого представника суб'єкта оціночної діяльності, відповідального представника Фонду державного майна та після обговорення питання приймає відповідне рішення шляхом голосування в порядку, визначеному розділом V.

24. Розгляд спірних питань, пов'язаних з анулюванням Фондом державного майна України сертифіката суб'єкта оціночної діяльності проводиться у такому порядку:

розгляд матеріалів, поданих по суті спору, на черговому засіданні за присутності вповноваженого представника суб'єкта оціночної діяльності, а також у разі необхідності - оцінювачів, що здійснювали рецензування звітів про оцінку майна, зауваження до яких стали підставою анулювання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;

у разі необхідності, призначення в порядку, що визначається Наглядовою радою безпосередньо на черговому засіданні, особи, яка здійснить повторне рецензування звітів про оцінку майна, на підставі рецензії яких було прийняте рішення про анулювання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;

розгляд результатів повторного рецензування вищезазначених звітів про оцінку майна та прийняття відповідного рішення на наступному черговому засіданні Наглядової ради. Критерії прийняття відповідних рішень Наглядовою радою із зазначеного питання, а також процедура розгляду результатів повторного рецензування визначені розділом VII цього Порядку.

25. У разі прийняття Фондом державного майна України рішення про анулювання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності на підставі відповідного висновку Наглядової ради за наявності порушень, визначених статтею 20 Закону, Наглядова рада відмовляє в розгляді питання анулювання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, про що письмово в тижневий термін повідомляється суб'єкту оціночної діяльності.

VIII. Процедура розгляду скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання

26. Розгляд Наглядовою радою скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання (далі - суб'єкти оціночної діяльності), у тому числі тих, які виникли за результатами рецензування звіту про оцінку майна, здійснюється за наявності відповідного письмового звернення зацікавленої у розгляді питання особи (осіб), у тому числі органів державної влади та місцевого самоврядування.

Наглядова рада не розглядає письмових запитів, які містять вимогу до неї щодо надання висновку про вартість майна.

27. Для розгляду скарги на засіданні Наглядової ради особа, що її подала, забезпечує проведення рецензування звіту про оцінку майна із залученням оцінювачів відповідних органів державної влади, представлених у Наглядовій раді, та (або) відповідних експертних рад саморегулівних організацій оцінювачів.

Розгляд скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання здійснюється за наявності вищезазначених висновків з рецензування звітів про оцінку майна, а також відповідних письмових пояснень суб'єкта оціночної діяльності по суті скарги. До скарги додається звіт про оцінку майна, який був предметом рецензування.

У разі розгляду скарги на оціночну діяльність суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, яка виникла за результатами рецензування звіту про оцінку майна, до Наглядової ради подаються рецензія, що є предметом скарги, а також інші документи, передбачені у цьому пункті Порядку.

28. Для розгляду скарги на оціночну діяльність суб'єкта оціночної діяльності Наглядова рада запрошує на чергове засідання його вповноваженого представника. У разі його відсутності на засіданні Наглядової ради з поважних причин розгляд скарги переноситься на найближче чергове засідання. Про причину відсутності свого представника на засіданні Наглядової ради суб'єкт оціночної діяльності повинен повідомити відповідального секретаря до початку чергового засідання Наглядової ради.

В іншому разі Наглядова рада має право розглянути скаргу та прийняти відповідне рішення без присутності вповноваженого представника суб'єкта оціночної діяльності.

29. Скарги на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності, які виникли під час проведення рецензування звіту про оцінку майна, розглядаються на черговому засіданні Наглядової ради, на яке запрошуються вповноважений представник суб'єкта оціночної діяльності та особа (вповноважений представник особи), що здійснювала рецензування, яке є предметом скарги.

У разі відсутності з поважних причин вищезазначених вповноважених представників розгляд скарги переноситься на наступне чергове або позачергове засідання Наглядової ради. Про причини відсутності зазначені особи інформують відповідального секретаря Наглядової ради до початку її засідання.

В інших випадках Наглядова рада має право розглядати скаргу та приймати відповідні рішення без присутності будь-якої із сторін скарги.

30. У разі виникнення потреби під час розгляду скарги Наглядова рада має право призначити проведення додаткового рецензування звіту про оцінку майна та призначити особу, яка буде його здійснювати. Особою, яка призначається для повторного рецензування звіту про оцінку, не може бути особа, що попередньо здійснювала рецензування або має конфлікт інтересів.

Під конфліктом інтересів розуміють наявність в особи, що здійснюватиме рецензування звіту про оцінку майна, будь-яких зв'язків з суб'єктом оціночної діяльності та (або) заявником, що подав скаргу, а також наявність інших факторів (інтересів), у тому числі в майні, яке оцінювалося, що може перешкодити неупередженому критичному розгляду оцінки майна.

31. Під час прийняття рішення по суті скарги Наглядова рада керується такими критеріями:

1) щодо розгляду скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, що підтверджені відповідним документом з рецензування звітів про оцінку майна (рецензія):

порушення нормативно-правових актів з оцінки майна, у тому числі такі, що призвели до викривлення остаточного висновку про вартість майна;

порушення вимог щодо змісту звіту про оцінку майна та порядку його оформлення;

2) щодо розгляду скарг на порушення організаційних засад проведення оцінки майна, визначених Законом:

проведення оцінки майна фізичними особами, які не відповідають вимогам Закону (оцінювачами, кваліфікаційні свідоцтва яких не передбачають проведення оцінки зазначеного майна, дія кваліфікаційних свідоцтв яких зупинена, а також особами, які не отримали кваліфікаційного свідоцтва оцінювача або яких позбавлено кваліфікаційного свідоцтва оцінювача);

проведення оцінки майна суб'єктами оціночної діяльності - суб'єктами господарювання, сертифікатом суб'єкта оціночної діяльності яких не передбачено проведення оцінки зазначеного майна або сертифікат суб'єкта оціночної діяльності яких анульовано;

інші порушення організаційних засад проведення оцінки майна, урегульованих Законом;

3) щодо розгляду скарг суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, які виникли під час проведення рецензування звіту про оцінку майна:

здійснення рецензування звіту про оцінку майна особою, яка не має права проводити рецензування відповідно до вимог статті 13 Закону;

порушення рецензентом порядку рецензування, установленого відповідними нормативно-правовими актами з оцінки майна;

наявність у рецензії припущень і положень, які відображають суб'єктивну думку особи, що проводила рецензування, якщо вона не обЄрунтована в рецензії.

32. Порушення Закону та інших нормативно-правових актів з оцінки майна, зазначені в пункті 31, є підставою для прийняття Наглядовою радою рішення про визнання неякісної оцінки майна, проведеної суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання або оцінювачами, які працюють у його штатному складі, та прийняття нею висновку про необхідність анулювання Фондом державного майна України сертифіката суб'єкта оціночної діяльності.

У разі неодноразового визнання Наглядовою радою неякісної оцінки майна, проведеної оцінювачами, які працюють у штатному складі суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, та (або) неодноразового порушення оцінювачами вимог, що встановлені для рецензування, зокрема тих, які зазначені в другому підпункті пункту 32, є підставою про надання пропозицій Екзаменаційній комісії щодо позбавлення (анулювання) кваліфікаційних документів зазначених оцінювачів.

IX. Порядок погодження нормативно-правових актів з оцінки майна

33. Проекти нормативно-правових актів з оцінки майна та порядку видачі сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності (далі - нормативно-правовий акт) подаються відповідальними розробниками на розгляд Наглядової ради не пізніше ніж за два тижні до призначеної дати чергового засідання. Якщо нормативно-правовий акт згідно з відповідним дорученням Кабінету Міністрів України або в інших випадках потребує погодження в інших органах виконавчої влади, він направляється до Наглядової ради разом з їх відповідними висновками та висновком за ними відповідального розробника.

В окремих випадках голова Наглядової ради має право призначити позачергове засідання Наглядової ради для прийняття відповідного рішення.

34. Рішення щодо погодження проекту нормативно-правового акта Наглядовою радою приймається після його обговорення. У разі необхідності Наглядова рада має право голосувати окремо щодо кожного пункту зауважень до проекту.

35. У разі наявності суттєвих зауважень до проекту нормативно-правового акта, що унеможливлює його погодження або погодження із зауваженнями, Наглядова рада має право відмовити в його погодженні. Розгляд та врахування зауважень Наглядової ради відповідальним розробником здійснюється в порядку, встановленому законодавством. Проекти нормативно-правових актів, щодо яких Наглядовою радою було відмовлено в погодженні, підлягають повторному розгляду Наглядовою радою після усунення зауважень.

36. Рішення Наглядової ради щодо погодження (погодження із зауваженнями, відмова в погодженні) проекту нормативно-правового акта за підписом голови Наглядової ради спрямовується розробнику.

Розгляд рішень Наглядової ради щодо погодження проекту нормативно-правового акта, які спрямовуються та затверджуються постановами Кабінету Міністрів України, здійснюється в порядку, установленому Тимчасовим регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 р. N 915 (із змінами та доповненнями).

В інших випадках зауваження Наглядової ради щодо проекту нормативно-правового акта підлягають усуненню до його затвердження.

X. Порядок розгляду та погодження загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації і надання пропозицій щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів

37. Розгляд та погодження загальних вимог до програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації (далі - загальні вимоги), які подаються Фондом державного майна України, здійснюються на черговому засіданні Наглядової ради. Загальні вимоги повинні містити перелік спеціалізацій в межах напрямів оцінки майна та вимоги щодо висвітлення навчального матеріалу в тематичних планах навчання за кожною спеціалізацією, які додаються до угод про співробітництво з професійної підготовки оцінювачів з навчальними закладами, що укладаються Фондом державного майна України.

38. Наглядова рада розглядає пропозиції щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів, у тому числі такі, що стосуються переліку затверджених спеціалізацій в межах напрямів оцінки майна, обсягу висвітлення певних тем у тематичних планах навчання, форм та тематики підвищення кваліфікації оцінювачів, взаємодії професійної підготовки оцінювачів з професійною підготовкою спеціалістів за іншими спеціальностями тощо.

За наслідками розгляду Наглядова рада має право ініціювати до Фонду державного майна України внесення змін до нормативно-правових актів, якими регулюються зазначені питання, та надавати рекомендації щодо необхідності внесення змін до укладених угод з навчальними закладами, які здійснюють підготовку оцінювачів.

XI. Інші положення

39. Рішення Наглядової ради вступають у силу з дати їх прийняття.

40. Проведення засідань Наглядової ради фіксується в протоколах. Ведення протоколів забезпечує відповідальний секретар Наглядової ради.

Протокол засідання підписується всіма членами Наглядової ради, що були присутні на засіданні. Член Наглядової ради має право відмовитись від підписання протоколу виключно в разі наявності у ньому недостовірної інформації.

41. У тижневий строк після підписання протоколу засідання Наглядової ради відповідальний секретар забезпечує його надання членам Наглядової ради.

42. У разі необхідності надання письмових виписок з рішень Наглядової ради відповідальний секретар забезпечує їх підготовку на офіційному бланку Фонду державного майна України.

43. Відповідальний секретар Наглядової ради забезпечує ведення архіву Наглядової ради.

Начальник Управління оцінки майна
та фінансово-господарського аналізу 
Н. Лебідь

 "ЗАТВЕРДЖЕНО"
рішенням Наглядової ради з питань оціночної діяльності
від " 23 " вересня 2010
протокол № 47

РЕГЛАМЕНТ
Наглядової ради з питань оціночної діяльності

I. Загальні положення

1. Регламент Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Регламент) установлює порядок організації діяльності Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Наглядова рада), пов'язаної із здійсненням її повноважень.

2. Наглядова рада у своїй діяльності керуються Конституцією, законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Регламентом.

3. Наглядова рада створюється Фондом державного майна України. Склад Наглядової ради визначається у відповідності до ст. 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" і передбачає рівне представництво від органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів.

4. Перелік органів державної влади, участь яких у складі Наглядової ради є доцільним, визначається Фондом державного майна України. Рівень представництва, кількісний склад від органів державної влади, які делегуються органами державної влади до складу Наглядової ради, встановлюються цими органами з урахуванням пропозицій Фонду державного майна України.

5. Делегування представників саморегулівних організацій оцінювачів для включення їх до складу Наглядової ради здійснюється після прийняття рішення Фондом державного майна України про визнання їх статусу саморегулівних організацій оцінювачів у Порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

6. Кількісний склад представників саморегулівних організацій оцінювачів, відповідно до квоти представництва, встановленої ст. 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" визначається після затвердження Фондом державного майна України персонального складу Наглядової ради з числа представників органів державної влади, делегованих цими органами.

7. Делегування представників саморегулівних організацій оцінювачів відбувається виходячи з принципу рівного представництва кожної з них в межах квоти представництва саморегулівних організацій оцінювачів у складі Наглядової ради.

8. До складу Наглядової ради від Фонду державного майна України включається заступник Голови Фонду, в підпорядкуванні якого знаходиться структурний підрозділ, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності, що призначається Головою Наглядової ради, керівник зазначеного структурного підрозділу, який виконує обов'язки заступника Голови Наглядової ради та відповідального секретаря Наглядової ради, та інші представники за рішенням заступника Голови Фонду державного майна України.

9. Зміни до персонального складу Наглядової ради вносяться шляхом видання відповідного наказу Фонду державного майна України на підставі офіційного подання пропозицій органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів. При цьому, Фонд державного майна України забезпечує збереження квот представництва органів (організацій) у Наглядовій раді, передбачених ст.21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні.

10. Наглядова рада є колегіальним, постійно діючим органом до повноважень якої належать:

вирішення спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;

погодження загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації;

розгляд та надання пропозицій щодо скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, у тому числі тих, які виникли під час проведення рецензування звіту про оцінку майна;

погодження нормативно-правових актів з оцінки майна;

надання рекомендацій щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів.

11. Наглядова рада під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, установами, організаціями, судами та іншими органами, до повноважень яких належить забезпечення контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства під час здійснення оцінки майна.

12. Діяльність Наглядової ради є відкритою та прозорою, що забезпечується шляхом розміщення інформації про неї на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, публікацій у засобах масової інформації, інтерв'ю, виступів посадових осіб органів державної влади, представників саморегулівних організацій оцінювачів.

13. Інформація про діяльність Наглядової ради надається громадянам, представникам засобів масової інформації відповідно до вимог законодавства.

II. Визначення повноважень
Голови та інших членів Наглядової ради

1. Члени Наглядової ради мають право:

ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях Наглядової ради шляхом унесення їх до порядку денного;

уносити пропозиції щодо внесення змін до цього Порядку та до проектів рішень Наглядової ради;

вимагати надання необхідних матеріалів та документів для ознайомлення з метою прийняття рішення з питання порядку денного;

особисто голосувати за проекти рішень з питань, що винесені на обговорення Наглядової ради, за принципом "за" чи "проти";

висловлюватись з мотивів голосування з конкретного питання порядку денного та оприлюднювати їх відповідно до цього Порядку.

2. Члени Наглядової ради зобов'язані:

брати участь у засіданнях Наглядової ради;

подавати матеріали та документи для забезпечення позачергових засідань Наглядової ради в разі їх особистого ініціювання;

повідомляти про причини неможливості своєї присутності на засіданнях Наглядової ради;

виконувати рішення Наглядової ради незалежно від особистого голосування за ними.

прибувати на засідання Наглядової ради з роздрукованими документами з питань порядку денного, які попередньо надсилаються працівниками Фонду державного майна України електронною поштою.

3. Голова Наглядової ради має такі повноваження:

забезпечує роботу Наглядової ради відповідно до повноважень, які на неї покладені згідно із Законом, у Порядку, установленому Наглядовою радою;

забезпечує формування остаточного порядку денного засідань Наглядової ради;

ініціює розгляд питань на засіданні Наглядової ради;

скликає чергові та позачергові засідання Наглядової ради;

підписує рішення, у тому числі протокольні рішення Наглядової ради, листи, звернення, запити, відповіді на запити з питань, що обговорені та прийняті Наглядовою радою;

представляє Наглядову раду в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях;

здійснює інші повноваження з метою забезпечення діяльності Наглядової ради та виконання нею своїх повноважень, передбачених Законом.

4. Заступник Голови Наглядової ради - відповідальний секретар Наглядової ради:

збирає та готує пропозиції до порядку денного засідань Наглядової ради та проектів протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного її засідань;

організаційно забезпечує засідання Наглядової ради, у тому числі готує протоколи її засідань та забезпечує їх підписання членами Наглядової ради;

готує виписки з протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного;

виконує інші повноваження та доручення Наглядової ради з метою забезпечення її діяльності.

ІІІ. Організація роботи Наглядової ради

Планування роботи

1. Підготовка пропозицій до порядку денного Наглядової ради здійснюється структурним підрозділом Фонду державного майна України, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності, відповідно до вимог з Положення про порядок роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 08.05.2002 № 791 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.06.2002 за № 477/6765 (далі - Положення).

2. Чергові засідання Наглядової ради відбуваються не рідше одного разу на місяць (у четвер останньої неділі місяця). У разі виникнення потреби на вимогу Голови або членів, Наглядова рада має право проводити позачергові засідання.

У разі відсутності Голови Наглядової ради його повноваження виконує заступник Голови Наглядової ради, який призначається наказом Фонду державного майна України.

Комітети, робочі групи та інші допоміжні органи

1. Наглядова рада для забезпечення здійснення своїх повноважень може утворювати спеціалізовані комітети, постійні або тимчасові робочі групи та інші допоміжні органи. Рішення про утворення спеціалізованих комітетів, робочих груп та інших допоміжних органів (у тому числі порядок роботи, повноваження, кількісний та персональний склад, термін функціонування) затверджується протоколом Наглядової ради.

2. Спеціалізовані комітети створюються з метою впорядкування діяльності Наглядової ради та надання пропозицій, в межах компетенції до проекту рішень Наглядової ради за підсумками розгляду питань, включених до порядку денного, а саме:

комітет з питань удосконалення законодавства, методології та стандартизації оцінки;

комітет з удосконалення професійної підготовки оцінювачів;

комітет з питань рецензування та експертизи звітів;

дисциплінарний комітет з питань професійної етики.

3. Персональний склад комітету не може перевищувати семи осіб і складається із членів Наглядової ради.

4. До складу робочої групи та інших допоміжних органів спільно з членами Наглядової ради можуть включатися найбільш досвідчені представники суб'єктів оціночної діяльності.

5. Чергові засідання комітетів, робочих груп та інших допоміжних органів відбуваються, у разі необхідності, не рідше одного разу в два тижня. У разі виникнення потреби, на вимогу голів комітетів, робочих груп, інших допоміжних органів або їх членів засідання можуть проводитися позачергово.

ІV. Порядок проведення засідань Наглядової ради

Загальні положення

1. Засідання Наглядової ради є організаційно-правовою формою роботи Наглядової ради, яка спрямована на здійснення повноважень Наглядової ради.

2. Голова Наглядової ради, або в разі його відсутності заступник Голови Наглядової ради (відповідно до розподілу обов'язків) проводять засідання для оперативного розгляду та вирішення питань, що належать до повноважень Наглядової ради.

3. Порядок денний Наглядової ради формується з:

пропозицій структурного підрозділу Фонду державного майна України, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності;

пропозицій керівників інших структурних підрозділів Фонду державного майна України, регіональних відділень;

звернень органів державної влади, саморегулівних організацій оцінювачів, членів Наглядової ради, оцінювачів та інших громадян і містить питання, які є найбільш актуальними для вирішення протягом поточного місяця.

4. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на Наглядовій раді, здійснює структурний підрозділ Фонду державного майна України, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності.

5. Порядок денний засідань Наглядової ради формує Голова Наглядової ради. Питання порядку денного, запропоновані членами Наглядової ради письмово не пізніше семи робочих днів до її чергового засідання або трьох робочих днів до її позачергового засідання, включаються до порядку денного обов'язково.

6. З метою проведення чергового засідання Наглядової ради відповідальний секретар Наглядової ради не пізніше ніж за п'ять робочих днів надсилає членам Наглядової ради письмове запрошення з указівкою призначеної дати та часу проведення засідання, а також проект порядку денного чергового засідання та необхідні матеріали до нього.

7. Порядок денний Наглядової ради доводиться до відома інших посадових осіб, запрошених на засідання, за два дні до його проведення. Коло службових осіб, запрошених на Наглядову раду, визначається Головою Наглядової ради або її заступником.

8. Рішення, прийняті на засіданнях Наглядової ради, оформлюються протоколом не пізніше ніж у дводенний термін. Після підписання протоколу Головою Наглядової ради та членами Наглядової ради, у строк що не перевищує двох тижнів Фонд державного майна України забезпечує його розміщення на своєму офіційному веб-сайті.

Режим роботи Наглядової ради

1. Тривалість засідання Наглядової ради становить не більше 2 годин. Початок роботи Наглядової ради о 14 годині.

2. У разі припадання дати проведення засідання Наглядової ради на святковий (неробочий) день - дата засідання Наглядової ради переноситься на наступний робочий день.

3. Час доповіді по суті питання з порядку денного засідання Наглядової ради становить, як правило - 5 хвилин;

Час виступу опонента становить, як правило - 5 хвилин;

Час на коментарі членів Наглядової ради та запрошених з дозволу Голови Наглядової ради становить, як правило - 2 хвилини;

Час на відповідь щодо виступу опонента, коментарі присутніх становить, як правило - 3 хвилини;

Повторний виступ, після виступів усіх бажаючих становить - 3 хвилин.

4. Недотримання регламенту Наглядової ради є підставою для позбавлення члена Наглядової ради або запрошеної особи можливості виступу на поточному засіданні.

V. Взаємодія Наглядової ради з
масової інформації та громадськістю

Організація роботи із засобами масової інформації

1. З метою організації ефективної взаємодії між Наглядовою радою, засобами масової інформації та громадянами Фонд державного майна України забезпечує:

організацію вивчення громадської думки стосовно проблем, пріоритетів та перспектив розвитку у відповідній сфері;

інформування громадськості про діяльність Наглядової ради шляхом проведення прес-конференцій, брифінгів, Інтернет-конференцій, прямих телефонних ліній, розміщення в засобах масової інформації статей, інтерв'ю, коментарів, підготовки теле- і радіопередач;

проведення моніторингу повідомлень у засобах масової інформації стосовно діяльності Наглядової ради та реагування на критичні зауваження;

організацію та проведення роз'яснень цілей, змісту і порядку реалізації державної регуляторної політики;

оприлюднення інформації про діяльність Наглядової ради на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.

2. Організація діяльності щодо забезпечення взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Наглядової ради покладається на Департамент взаємодії з Верховною Радою України та зв'язків з громадськістю.

VI. Матеріально-технічне забезпечення роботи Наглядової ради.

Матеріально-технічне забезпечення роботи Наглядової ради покладається на Управління адміністративно-господарської роботи Фонду державного майна України.

Директор Департаменту оціночної діяльностіМ.Горяйнов
 ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Наглядової ради з питань
оціночної діяльності
від 23 вересня 2010 р.
(протокол № 47)

зі змінами, внесеними відповідно
до рішення Наглядової ради з питань
оціночної діяльності
від 25.11.2010
(протокол №49)

зі змінами, внесеними відповідно
до рішення Наглядової ради з питань
оціночної діяльності
від 28.01.2011
(протокол №51)

зі змінами, внесеними відповідно
до рішення Наглядової ради з питань
оціночної діяльності
від 28.07.2011
(протокол №57)

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок роботи комітетів Наглядової ради з питань оціночної діяльності
I. Загальні положення

1. Положення про порядок роботи комітетів Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Положення) розроблено відповідно до статті 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності, затвердженого наказом ФДМУ від 08.05.02 № 791, та рішення Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Наглядова рада) від 01.07.10 (протокол № 46) з метою забезпечення здійснення повноважень Наглядової ради.

2. Положенням регулюються питання черговості скликання засідань спеціалізованих комітетів Наглядової ради, формування порядку денного засідань, порядку розгляду питань на засіданнях комітетів Наглядової ради та прийняття ними відповідних рішень, а також визначаються функції, права та обов'язки членів комітетів Наглядової ради.

3. Спеціалізовані комітети створюються з метою впорядкування діяльності Наглядової ради та надання пропозицій у межах компетенції до проекту рішень Наглядової ради за підсумками розгляду питань, включених до порядку денного. До спеціалізованих комітетів належать:

Комітет з питань удосконалення законодавства, методології та стандартизації оцінки;

Комітет з удосконалення професійної підготовки оцінювачів;

Комітет з питань рецензування та експертизи звітів;

Дисциплінарний комітет з питань професійної етики.

ІІ. Принципи діяльності комітетів

1. Спеціалізовані Комітети Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Комітет) - це дорадчо-консультативний орган Наглядової ради, що утворюється з числа членів Наглядової ради з метою здійснення підготовки і попереднього розгляду питань, які вирішуються Наглядовою радою, за окремими напрямами.

Усі члени Наглядової ради працюють у комітетах на громадських засадах.

Комітети відповідальні та підзвітні перед Наглядовою радою, Головою Наглядової ради та відповідальним секретарем Наглядової ради.

2. Діяльність комітетів визначають Голова Наглядової ради та відповідальний секретар у порядку, встановленому Порядком роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 08.05.02 № 791.

3. Робота комітетів базується на принципах: верховенства права, законності, гласності, доцільності, функціональності, плановості, колегіальності, вільного обговорення і вирішення питань.

4. Інформація про поточну діяльність комітетів та прийняті ними рішення може бути розміщене на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, в Державному інформаційному бюлетені про приватизацію та інших засобах масової інформації в порядку, визначеному головою Наглядової ради.

5. Голова Комітету обирається з членів саморегулівних організацій оцінювачів, які є членами Наглядової ради.

(речення перше п.5 розділу ІІ змінено згідно з рішенням
Наглядової ради з питань оціночної діяльності
від 28.01.2011 (протокол № 51)

Юридичною адресою комітетів є юридична адреса саморегулівної організації (базова організація), яку очолює Голова Комітету.

6. Матеріально-технічне забезпечення діяльності комітетів та документообіг здійснює базова організація.

7. У разі призначення нового Голови Комітету попередник передає йому всі документи, напрацьовані за період головування, а також передані йому на момент прийняття обов'язків. Загальний строк зберігання документів Комітету становить два роки.

ІІІ. Персональний склад комітетів

1. Рішення про утворення комітетів (у тому числі порядок роботи, повноваження, кількісний та персональний склад, термін функціонування) затверджується протокольним рішенням Наглядової ради.

2. Персональний склад Комітету не повинен перевищувати семи осіб. Комітет складається з дійсних членів Наглядової ради.

Члени Наглядової ради можуть бути членами декількох комітетів, проте член Наглядової ради може бути головою лише одного Комітету.

3. Персональний склад комітетів може бути змінений внаслідок:

виключення члена Комітету із членів Наглядової ради;

зміни Голови Комітету;

добровільного переходу члена Комітету в інший комітет.

ІV. Функції комітетів Наглядової ради

1. До функцій комітетів належать:

планування своєї роботи;

збирання та аналіз інформації з питань, які належать до повноважень комітетів, організація засідань з цих питань;

прийняття рішень, надання роз'яснень, висновків, рекомендацій у межах компетенції комітетів з метою організації їх розгляду на засіданні Наглядової ради;

розгляд звернень, що надійшли до комітетів в установленому порядку;

підготовка і подання до Наглядовій раді звітів про результати своєї діяльності.

2. Функції Комітету з питань удосконалення законодавства, методології та стандартизації оцінки полягають у підготовці та погодженні нормативно-правових актів з оцінки майна та порядку видачі та анулювання сертифікатів суб'єктів оціночної діяльності та внесенні змін до них.

Прийняття Комітетом з питань удосконалення законодавства, методології та стандартизації оцінки рішення щодо погодження проекту нормативно-правового акта відбувається після його обговорення та надання пропозицій від саморегулівних організацій. У разі потреби Наглядова рада має право голосувати окремо по кожному пункту зауважень до проекту.

3. Функції Комітету з питань удосконалення професійної підготовки оцінювачів полягають у розгляді та наданні пропозицій щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів, у тому числі таких, що стосуються переліку затверджених спеціалізацій в межах напрямів оцінки майна, обсягу висвітлення певних тем у тематичних планах навчання, форм та тематики підвищення кваліфікації оцінювачів, взаємодії професійної підготовки оцінювачів з професійною підготовкою спеціалістів за іншими спеціальностями, загальних вимог до змісту навчальних програм базової підготовки та підвищення кваліфікації оцінювачів, порядку укладання угод з навчальними закладами, які здійснюють підготовку оцінювачів, порядку стажування фізичних осіб, які пройшли навчання за програмою базової підготовки оцінювачів, порядку роботи Екзаменаційної комісії, застосування засобів контролю знань за результатами базової підготовки та підвищення кваліфікації оцінювачів (екзамени, заліки, тестування), встановлення кваліфікаційних вимог до викладачів, що беруть участь у базовій підготовці та підвищенні кваліфікації оцінювачів, уніфікація документообігу із навчальними закладами, які здійснюють підготовку оцінювачів тощо.

(абзац перший п.3 змінено згідно з рішенням
Наглядової ради з питань оціночної діяльності
від 25.11.2010 (протокол № 49)

За результатами розгляду пропозицій цей Комітет може надавати Наглядовій раді проекти змін до нормативно-правових актів, якими регулюються зазначені питання.

4. Функції Комітету з питань рецензування та експертизи звітів полягають у розгляді скарг, наданих до Комітету Наглядовою радою, на суб'єктів оціночної діяльності та оцінювачів, які заявлені у штатному складі цих суб'єктів оціночної діяльності; розгляді звітів, виконаних зазначеними суб'єктами оціночної діяльності, та рецензій на ці звіти. У разі необхідності Комітет забезпечує рецензування цих звітів самостійно членами Комітету або шляхом передачі звітів до експертних рад саморегулівних організацій оцінювачів. У випадку надходження до Фонду державного майна України скарги від правоохоронних органів рецензування звітів про оцінку майна може доручатися комітету, який здійснює рецензування в обов'язковому порядку в установлений термін.

Комітет готує пропозиції на чергове засідання Наглядової ради по матеріалах, які надійшли до Комітету не пізніше 15 календарних днів до засідання Наглядової ради. Пропозиції по матеріалах, які надійшли пізніше вказаного терміну, готуються Комітетом на наступне засідання Наглядової ради.

(абзац перший п.4 доповнено згідно з рішенням
Наглядової ради з питань оціночної діяльності
від 28.07.2011 (протокол № 57)

Суб'єкт оціночної діяльності, звіт якого за результатами рецензування класифікується за ознаками, зазначеними в абзацах четвертому та п'ятому пункту 67 Національного стандарту № 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України вiд 10.09.03 № 1440, може самостійно звернутися до Комітету з питань рецензування та експертизи звітів з метою повторного рецензування свого звіту та надання висновків щодо попередньої рецензії.

Остаточний висновок щодо повноти, правильності виконання та відповідності застосованих процедур оцінки майна до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна щодо спірних звітів здійснює Наглядова рада.

Строки проведення рецензування не повинні перевищувати строки погодження або затвердження оцінки органом державної влади або органом місцевого самоврядування, визначені чинним законодавством, з урахуванням пункту 3 розділу V цього Положення. В інших випадках строк проведення рецензування не повинен перевищувати 30 календарних днів.

5. Функції Дисциплінарного комітету з питань професійної етики:

контроль за дотриманням членами Наглядової ради, суб'єктами оціночної діяльності, оцінювачами та запрошеними на засідання Наглядової ради особами Регламенту Наглядової ради з питань оціночної діяльності;

забезпечення врахування громадської думки у процесі обговорення та прийняття рішень Наглядовою радою;

контроль за дотриманням суб'єктами оціночної діяльності та оцінювачами професійної етики.

V. Права і обов'язки комітетів

1. Комітети планують свою роботу, як правило, на півріччя. План роботи Комітету затверджується рішенням Комітету. У плані роботи комітетів визначаються заходи, терміни та відповідальні за їх виконання члени Комітету.

2. Комітет щороку до 15 лютого подає до Наглядової ради письмовий звіт про свою роботу за минулий рік за підписом голови Комітету. У разі потреби Наглядова рада може прийняти рішення про подання комітетами оперативних звітів про проведену роботу за інший період і в інший строк.

3. Пропозиції та рішення щодо питань порядку денного Наглядової ради подаються комітетами до Наглядової ради не пізніше ніж за десять днів до призначеної дати чергового засідання Наглядової ради та за три дні до дати позачергового засідання Наглядової ради.

4. Комітети мають право:

звертатися в межах своїх повноважень із запитами до Наглядової ради, а також звертатися до Фонду державного майна України, інших органів державної влади, суб'єктів оціночної діяльності та інших організацій з метою отримання додаткових матеріалів та (або) роз'яснень;

у разі необхідності запрошувати на засідання та залучати до підготовки рішень спеціалістів та фахівців з питання порядку денного;

готувати і виносити на розгляд Наглядової ради пропозиції щодо заходів, які проводяться Наглядовою радою;

здійснювати моніторинг та аналіз законодавчих актів, що належать до повноважень комітетів, готувати за необхідності пропозиції до Наглядової ради щодо удосконалення законодавчих актів;

подавати пропозиції щодо внесення змін до цього Положення;

висвітлювати свою діяльність у засобах масової інформації.

5. Комітети зобов'язані:

організовувати колегіальний розгляд і підготовку висновків та рекомендацій з питань, які доручені комітетам, у межах їх повноважень;

готувати пропозиції та висновки щодо проектів законодавчих і нормативно-правових актів, які подані Наглядовою радою на розгляд комітетів;

щороку звітувати про проведену роботу та про виконання плану роботи Комітету;

вивчати громадську думку, розглядати пропозиції, що потребують ухвалення законодавчих актів, і в разі потреби готувати відповідні проекти актів та подавати їх на розгляд Наглядової ради.

VІ. Права та обов'язки членів комітетів Наглядової ради

1. Голови комітетів можуть мати заступника та секретаря, яких обирають на засіданні Комітету відкритим голосуванням простою більшістю голосів.

2. Голова Комітету має такі повноваження:

забезпечувати роботу Комітету відповідно до повноважень, які на нього покладені Наглядовою радою та звітує про проведену роботу;

забезпечувати формування остаточного порядку денного засідань Комітету;

призначати дату проведення засідань Комітету;

ініціювати розгляд питань на засіданні Комітету;

скликати чергові та позачергові засідання Комітету;

запрошувати в разі потреби фахівців для участі в роботі Комітету;

представляти Комітет у відносинах з Наглядовою радою та іншими комітетами;

підписувати рішення, у тому числі виписки з протокольних рішень Комітету, листи, звернення, запити, відповіді на запити з питань, що обговорені та прийняті Комітетом;

забезпечувати виконання рішень Наглядової ради та комітетів;

здійснювати інші повноваження з метою забезпечення діяльності Комітету та виконання ним своїх повноважень, передбачених Наглядовою радою.

3. Члени комітетів мають рівні права та обов'язки.

4. Члени комітетів мають право:

ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях комітетів та Наглядової ради шляхом внесення їх до порядку денного;

подавати пропозиції щодо внесення змін до цього Положення та до проектів рішень Комітету, членами якого вони є;

вимагати надання необхідних матеріалів та документів для ознайомлення з метою прийняття рішення з питання порядку денного;

особисто голосувати за проекти рішень з питань, що винесені на обговорення Комітету;

проводити обговорення питань порядку денного із застосуванням конференц-зв'язку, Skype, інших засобів Internet;

висловлюватися з мотивів голосування щодо конкретного питання порядку денного та викладати у письмовій формі особисту думку як додаток до рішення Комітету, оприлюднювати мотиви відповідно до цього Положення.

5. Члени комітетів зобов'язані:

брати участь у засіданнях Комітету;

подавати матеріали та документи для забезпечення позачергових засідань Комітету в разі їх особистого ініціювання;

повідомляти про причини неможливості своєї присутності на засіданнях Комітету у письмовій формі;

виконувати рішення комітетів незалежно від особистого голосування за ними.

6. Секретар Комітету:

збирає та готує пропозиції до порядку денного засідань Комітету та проектів його протокольних рішень;

бере участь у підготовці планів роботи та звітів про діяльність Комітету, його рішень;

бере участь у контролі за виконанням рішень та планів роботи Комітету;

забезпечує інформування членів Комітету та запрошених осіб про дату призначення засідання Комітету;

веде облік відвідувань членами Комітету засідань;

організаційно забезпечує засідання комітетів, у тому числі готує протоколи засідань та підписання протоколів членами Комітету;

виконує інші повноваження та доручення Комітету з метою забезпечення його діяльності.

VІІ. Скликання засідань та формування порядку денного комітетів

1. Чергові засідання комітетів відбуваються у разі необхідності не рідше одного разу на два тижні. Засідання Комітету скликає голова Комітету на підставі затвердженого комітетом плану роботи, доручень Наглядової ради або за власною ініціативою.

У разі виникнення потреби, на вимогу Наглядової ради, голів комітетів, за ініціативою їх членів засідання можуть проводитися позачергово.

2. Дату та час проведення чергових та позачергових засідань комітетів визначає голова Комітету.

3. Питання порядку денного, запропоновані Наглядовою радою письмово не пізніше ніж за сім робочих днів до чергового засідання Комітету або три робочих дні до позачергового засідання Комітету, включаються до порядку денного обов'язково.

4. З метою проведення чергового засідання Комітету секретар Комітету не пізніше ніж за п'ять робочих днів надсилає членам Комітету та іншим запрошеним особам письмове запрошення із зазначенням призначеної дати та часу проведення засідання, проект порядку денного чергового засідання та необхідні матеріали до нього.

5. Пропозиція про скликання позачергового засідання Комітету подається його ініціатором у письмовому вигляді разом з необхідними для розгляду матеріалами голові Комітету.

У разі призначення позачергового засідання Комітету відповідальний секретар забезпечує інформування членів Комітету про засідання та причини його проведення не пізніше ніж за два робочих дні до призначеної дати засідання.

VІІІ. Порядок проведення засідань комітетів та прийняття рішень

1. Засідання Комітету є правочинними у разі особистої присутності на ньому не менше ніж половини членів Комітету.

Голова Комітету має право виступити з пропозицією до Наглядової ради щодо заміни члена Комітету, який був відсутній більш ніж на трьох засіданнях Комітету без поважних причин.

2. Засідання комітетів можуть проводитися в режимі селекторної наради, он-лайн або методом опитування. Рішення, прийняте таким чином, повинно бути оформлене протоколом та підписане членами комітетів, які брали участь у прийнятті рішення.

Рішення, прийняті на засіданнях комітетів, оформлюються протоколом не пізніше ніж у дводенний термін. Копія протоколу засідання Комітету надається відповідальному секретарю - заступнику голови Наглядовії ради у термін, що не перевищує три дні.

Протокол підписується головою та членами Комітету, які були присутні на його засіданні. За наявності у протоколі недостовірної інформації член Комітету має право відмовитися від його підписання.

3. Після доповіді з питання порядку денного перед його обговоренням члени Комітету мають право заслухати представників, що запрошені на засідання Комітету з цього питання.

4. У разі наявності суттєвих розбіжностей у позиціях членів Комітету та (або) недостатнього обсягу інформації з обговорюваного питання порядку денного голова Комітету має право перенести розгляд та прийняття рішення щодо зазначеного питання на іншу дату.

5. Голосування на засіданні комітетів здійснюється членами комітетів особисто і відкрито за принципом "за", "проти", "утримались".

Результати голосування щодо затвердження порядку денного та з питань порядку денного приймається простою більшістю голосів присутніх членів Комітету та заносяться до протоколу засідання Комітету із зазначенням кількості голосів "за", "проти", "утримались".

У разі рівного співвідношення голосів "за" та "проти" рішення, за яке віддав голос голова Комітету, є вирішальним.



2003-2011  ІТ-центр

Обговорення бюджету 2012

ВГОРУ