A A A K K K

Ціни авторизованих електронних майданчиків у сфері оцінки є стовідсотковим аналогом цін АЕМ у системі «ПРОЗОРРО» - роз‘яснення ФДМУ

Фонд державного майна України (далі – Фонд) повідомляє.

1.На сьогоднішній день з метою забезпечення взаємодії з Єдиною базою даних звітів про оцінку (далі – Єдина база) Фондом відповідно до вимог чинного законодавства України вже авторизовано такі електронні майданчики:

-   «ОЦІНКА.online»;

-   «ПРОФЕСІЙНА ОЦІНКА»;

-   «ЕКСПРЕС ОЦІНКА».

Відповідна інформація оприлюднена на офіційному веб-сайті Фонду.

 

2.Система Єдиної базиє повним 100% аналогом існуючих систем «ПРОЗОРРО», «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», які вже позитивно зарекомендували себе у сферах публічних закупівель та малої приватизації.

3. Усі авторизовані Фондом електронні майданчики «ОЦІНКА.online», «ПРОФЕСІЙНА ОЦІНКА», «ЕКСПРЕС ОЦІНКА» працювали та прийшли із системи «ПРОЗОРРО».

4. У системах«ПРОЗОРРО» та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» різні підходи до процесу ціноутворення на послуги авторизованих електронних майданчиків, а саме:

А) вартість послуг авторизованих електронних майданчиків у системі «ПРОЗОРРО» встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків» ізалежно від очікуваної вартості закупівлі складає:

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 20 тис. гривень, - один неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 гривень);

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 50 тис. гривень, - сім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 гривень);

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 200 тис. гривень, - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(340 гривень);

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 1 млн. гривень, - тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(510 гривень);

-         у разі, коли вартість закупівлі становить більш як 1 млн. гривень, - сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(1700 гривень).

 

Б) вартість послуг авторизованих електронних майданчиків у системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ»встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 432 «Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу» і залежно від ціни продажу об’єкта приватизації складає:

-         у разі, коли ціна продажу об’єкта приватизації становить понад 250000 тис. гривень, - до 1 відсотка;

-         у разі, коли ціна продажу об’єкта приватизації становить від 64000 до 250000 тис. гривень, - до 1,2 відсотка;

-         у разі, коли ціна продажу об’єкта приватизації становить від 16000 до 64 000 тис. гривень, - до 1,5 відсотка;

-         у разі, коли ціна продажу об’єкта приватизації становить від 4000 до 16000 тис. гривень, - до 1,9 відсотка;

-         у разі, коли ціна продажу об’єкта приватизації становить від 1000 до 4000 тис. гривень, - до 2,4 відсотка;

-         у разі, коли ціна продажу об’єкта приватизації становить до 1000 тис. гривень, - до 3 відсотків.

5.При встановленні цін на свої послуги авторизовані електронні майданчики у сфері оцінки не йшли шляхом ціноутворення, аналогічного існуючому у системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», яке є занадто дорогим. Оскільки, вартість послуг авторизованих електронних майданчиків у сфері малої приватизації встановлюється у відсотках від ціни продажу об’єкта приватизації – від 1% до 3%.

Авторизовані електронні майданчики у сфері оцінки встановили ціни, які є повним 100% аналогом цін авторизованих електронних майданчиків у системі «ПРОЗОРРО» (при цьому значно зменшивши верхню межу вартості послуг). Тобто, якщо ціни на послуги авторизованих електронних майданчиків, підключених до системи «ПРОЗОРРО», складають від 17 гривень до 1700 гривень, то ціни на послуги авторизованих електронних майданчиків, підключених до Єдиної бази, складають  від 17 гривень до 510 гривень.

Наразі, авторизовані електронні майданчики, що підключені до Єдиної бази, використовують ціни, які є повним 100% аналогом цін на послуги авторизованих електронних майданчиків, підключених до системи «ПРОЗОРРО» (за винятком того, що верхня межа вартості послуг авторизованих електронних майданчиків у сфері закупівель складає 1700 грн., а верхня межа вартості послуг авторизованих електронних майданчиків у сфері оцінки складає 510 гривень), які встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків», а саме:

-         «у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 20 тис. гривень, - один неоподатковуваний мінімум доходів громадян;

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 50 тис. гривень, - сімнеоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 200 тис. гривень, - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-         у разі, коли вартість закупівлі становить не більш як 1 млн. гривень, - тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-         у разі, коли вартість закупівлі становить більш як 1 млн. гривень, - сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Порівняльна таблиця щодо вартості послуг

електронних майданчиків, авторизованих в інформаційних системах

«ПРОЗОРРО» та Єдина база

 

Авторизовані електронні майданчики, підключені до «ПРОЗОРРО»

 

Авторизовані електронні майданчики, підключені до Єдиної бази 

Тарифи, встановлені Постановою КМУ від 24.02.2016 р. №166

 

 

 

Плата за послуги

(в залежності від очікуваної вартості закупівлі):

 

до 20 тис.грн. – 17 грн.

до 50 тис.грн. -  119 грн.

до 200 тис.грн. – 340 грн.

до 1 млн.грн. – 510 грн.

більше 1 млн.грн. – 1700 грн.

 

 

 

 

 

 

=

=

=

=

 

 

Плата за послуги

(в залежності від оціночної вартості об’єкта оцінки):

 

до 20 тис.грн. – 17 грн.

до 50 тис.грн. -  119 грн.

до 200 тис.грн. – 340 грн.

до 1 млн.грн. – 510 грн.

більше 1 млн.грн. – 1700 510 грн.

 

Таким чином, ціни на послуги авторизованих електронних майданчиків, підключених до Єдиної бази, є повним 100% аналогом цін на послуги авторизованих електронних майданчиків, підключених до системи «ПРОЗОРРО» (за винятком того, що верхня межа вартості послуг авторизованих алектронних майданчиків у сфері закупівель складає 1700 гривень, а верхня межа вартості послуг авторизованих електронних майданчиків у сфері оцінки складає 510 гривень)

 

При цьому зазначаємо, що найближчим часом, впродовж одного місяця, очікується не менше десяти авторизованих електронних майданчиків, що дозволить забезпечити створення нормального конкурентного середовища серед авторизованих електронних майданчиків у сфері оцінки.

Враховуючи наведене, Фонд звертається до засобів масової інформації з проханням утриматися від недостовірних публікацій, спрямованих на дискредитацію запровадженої Фондом системи Єдиної бази з модулем електронного визначення оціночної вартості та взаємодією через авторизовані електронні майданчики.