A A A K K K

Роз’яснення щодо оренди

Роз'яснення щодо здійснення поліпшень орендованого майна

Питання здійснення поліпшень та ремонту майна, переданого в оренду регулюються положеннями статті 21 Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон), який введено в дію 01.02.2020.

Починаючи з дати набуття чинності Законом, з 01.02.2020, згоду на здійснення невід’ємних поліпшень державного майна мають право отримати тільки орендарі, що орендували майно в результаті аукціону або конкурсу. До 01.02.2020 для отримання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень не потребувалося отримання приміщення в оренду на конкурсі або аукціоні. У зв’язку з чим, вимога про конкурсну оренду майна не поширюється на згоди на здійснення невід’ємних поліпшень, надані до набуття чинності Законом.

Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483,(далі – Порядок) визначено порядок надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень.

Для здійснення невід’ємних поліпшень орендар звертається до орендодавця із клопотанням. Орендодавець розглядає клопотання орендаря і протягом десяти робочих днів з дати звернення орендаря приймає одне з рішень, передбачених частиною третьою статті 21 Закону.

 Відповідно до вимог частини шостої статті 21 Закону отримання орендарем майна в оренду без проведення аукціону або конкурсу є підставою для прийняття рішення про відмову у погодженні клопотання орендаря про здійснення невід'ємних поліпшень.