A A A K K K

Історична довідка

26 років тому в області з’явилась нова авторитетна організація – регіональне відділення Фонду державного майна України по Волинській області, яке було організовано 9 червня 1992 року, згідно затвердженого 30 березня 1992 року Головою Фонду держмайна України Володимиром Прядком «Типового положення про регіональні відділення Фонду державного майна України». На базі районних і міських органів приватизації були створені представництва Фонду в районах і містах обласного підпорядкування.

Згідно  постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 1992 року «Питання Фонду державного майна України», новоствореній організації  місцевою владою оперативно було надане приміщення, створені належні умови для плідної праці.

З перших днів свого існування регіональне відділення стало інструментом тривалого багатогранного процесу реформування власності та регіону: організації та проведення приватизації майна, яке перебуває у державній власності згідно з державною програмою приватизації; - здійснення повноважень власника щодо майна, яке приватизується;  - здійснення повноважень орендодавця державного майна; - здійснення повноважень власника щодо акцій, які належать державі у майні відкритих акціонерних товариств; - здійснення оцінки майна, яке приватизується (корпоратизується) та здається в оренду; - контроль за виконанням договорів оренди у частині забезпечення зберігання та рухомості державного майна; -  забезпечення систематичного інформування населення, ФДМУ, органів виконавчої влади місцевого та регіонального самоврядування про хід приватизації державного майна.

У різні роки регіональне відділення очолювали О.М. Свирида (травень 1992 – вересень1994), Ю.І. Куц (жовтень 1994 – травень 2000), І.З. Устянчук ( травень 2000- липень 2008), Е.М. Стоєв (липень 2008 – травень 2010), з 12 липня 2012-го року регіональне відділення очолює Тетяна Богданівна Маслечко.

За короткий проміжок часу вдалося створити ядро з досвідчених спеціалістів, навколо якого і сформувався молодий енергійний, вболіваючий за нову справу колектив. Сьогодні – це сильний, цілеспрямований, висококваліфікований колектив однодумців, спроможний вирішувати надскладні питання.

На основі відповідної законодавчої та нормативної бази було успішно здійснено малу приватизацію та масову сертифікатну приватизацію. Волинські приватизатори назавжди залишаться в історії малої приватизації, як такі, що першими в державі 16 квітня 1993 року на комерційному конкурсі продали два об’єкти – магазин «Турист» та торгівельне підприємство «Елегант», стали першопрохідцями роздержавлення автозаправних станцій. Нині приватизаційні процеси в області вступили в завершальну стадію.  Роздержавлені всі великі та стратегічно важливі підприємства. Повністю роздержавлені підприємства легкої промисловості та будівельних матеріалів, харчової, деревообробної, машинобудівної промисловостей. Чималі завдання стоять перед колективом і нині, які з року в рік успішно виконуються і перевиконуються.