A A A K K K

НОВИНИ

Щодо приватизації державного майна в Миколаївській області

До переліків об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації, включено 42 об’єкта в Миколаївській області, з них: 7 – єдині майнові комплекси; 32 – окреме майно, 1 – об’єкт незавершеного будівництва, 2 – об’єкта соціально-культурного призначення, з них 1 ЄМК.

 

Згідно з Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» встановлено, що тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану не проводиться приватизація об’єктів, розташованих на територіях адміністративно-територіальних одиниць у зоні бойових дій або наближених до зони бойових дій, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 р. за № 1668/39004, частина територіальних громад Баштанського та Миколаївського районів, включаючи Миколаївську міську територіальну громаду, включені до «I. Території, на яких ведуться (велися) бойові дії» «1. Території можливих бойових дій», при цьому дата припинення можливості бойових дії не визначена.

          Таким чином, із зазначеної кількості об’єктів, на цей час приватизація можлива тільки по 22 об’єктам малої приватизації, з них 1 ЄМК.

          Слід зазначити, що найбільш привабливі об’єкти приватизації розташовані в межах Миколаївської міської територіальної громади, тому до визначення дати припинення можливості бойових вони не пропонуються до продажу, але Регіональним відділення всі об’єкти готуються до продажу та у разі зняття обмежень об’єкти у стислі терміни будуть виставлені на аукціони.

 

Не зважаючи на наявні обмеження з  початку 2023 року Управлінням Регіонального відділення забезпечено приватизацію 8 об’єктів державної власності та надходження до Державного бюджету України від приватизації об’єктів державної власності Миколаївської області в сумі 14 122,8 тис. грн., що у 3 рази більше ніж за 2021 рік.

 

Серед найбільших приватизованих об’єктів, слід назвати такі як:

  • База відпочинку "Перлина", за адресою Миколаївський район, с. Рибаківка, квартал другий, 5, аукціон відбувся 20.07.2023 прийняли участь 14 учасників, стартова ціна аукціону зросла у 3,2 рази, ціна продажу склала 6 250 526,00 грн (без ПДВ).
  • Комплекс будівель, за адресою Вознесенський р-н, м. Вознесенськ, вул. Київська, 10, аукціон відбувся 14.08.2023 прийняли участь 2 учасники, стартова ціна аукціону зросла у 8,5 рази, ціна продажу склала 2 251 789,00 грн (без ПДВ).

 

Детальна інформація щодо кожного об’єкта малої приватизації Миколаївської області із з додаванням їх фотографій розміщена за посиланням https://www.mk.gov.ua/ua/1601620242/, та https://privatization.gov.ua/. Крім цього, щомісяця Управління Регіонального відділення проводить зустрічі в форматі ZOOM-конференцій на яких доводить актуальну інформацію з питань приватизації та оренди. Інформація про планові заходи розміщується на телеграм каналі Управління.

На 28 грудня 2023 року оголошено аукціони із зниженням стартової ціни на 50% з продажу об’єктів малої приватизації:

Назва об’єкта

Адреса

Стартова ціна, грн

Адміністративна будівля літ А загальною площею 99.8 кв.м.

Миколаївський р-н,
смт Березанка,
вул. Новосельська, 7а

51 685,00

Нежитлове приміщення, адмінбудівля - літ.А площею 116,1 кв.м; сарай - літ. Б-1, сарай - літ.мВ-1; сарай - літ Д-1; вбиральня - літ.Г-1, басейн №1; огорожа №2; огорожа №3; замощення №1

Миколаївський р-н,
смт Березанка,
вул. Степова, 7

152 040,00

Нежитлова будівля за літ.А загальною площею 541,6 кв. м; вбиральня за літ. Б; замощення- І; басейн - №1

Вознесенський р-н, смт Токарівка,

вул. Елеваторна, 6

244 165,00

Запрошуємо приймати участь в оголошених електронних аукціонах з приватизації об’єктів державної власності

 

Слід зазначити, що згідно з Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна» для проведення аукціонів під час воєнного стану необхідна ініціатива потенційних покупців (фізичних і юридичних осіб).

Таким чином, для початку робіт з приватизації об’єктів малої приватизації в Миколаївській області очікуємо листи потенційних покупців щодо наміру їх приватизації.

 

Регіональним відділенням не зупиняються роботи з пошуку нових об’єктів приватизації, які можливо запропонувати до продажу. Так у грудні цього року надані пропозиції до ФДМУ щодо включення до Переліку об’єктів, які підлягають приватизації, 10 нових об’єктів в Миколаївській області.

 

У 2024 році роботи з приватизації об’єктів державної власності будуть продовжені і вже на зараз можливо запропонувати об’єкти у м. Первомайську, смт Арбузинка, Березанка, Братське, Єланець, Доманівка, Казанка, с. Баловне – це приміщення Пенсійного фонду України, Державної судової адміністрації, Державної податкової служби.

Зверну увагу на найбільший об’єкт малої приватизації, який плануємо запропонувати до продажу у І кварталі 2024 року:

  • Єдиний майновий комплекс Державного підприємства «Хлібна база №76», розташована за адресою Первомайський р-н, с. Кавуни, вул. Елеваторна, 10.

 

Очікуємо листи потенційних покупців щодо наміру приватизації об’єктів в Миколаївській області, кошти від продажу яких надходять до Державного бюджету України та в першу чергу спрямовуються на підвищення обороноздатності країни.