A A A K K K

Про внесення змін до Загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації

від 28 лютого 2010 р.

Проект

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

НАКАЗ

Про внесення змін до Загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації

На виконання Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", а також враховуючи зміни до наказу Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України від 24.11.2003 №142/5/2092, внесені наказом Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України від 24.07.2009 №1335/5/1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.08.2009 за №724/16740,

Н А К А З У Ю :

1. Затвердити Зміни до Загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації, затверджених наказом Фонду державного майна України від 15.04.2004 №754 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.05.2004 за №562/9161, що додаються.

2. Департаменту оціночної діяльності (В.Зеленський) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на в.о. заступника Голови Фонду О.Шмуляра.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

В.о. Голови ФондуД.Парфененко
 ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного майна України
______________ № _____________

Зміни до Загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації

1.Абзац перший пункту 1.3 розділу 1 викласти в такій редакції:

"1.3. Відповідно до цих Загальних вимог за кожним напрямом оцінки майна Фонд державного майна України за погодженням з Наглядовою радою з питань оціночної діяльності затверджує тематичні плани та програми курсів (за модульними схемами) базової підготовки оцінювачів. Програми базової підготовки оцінювачів є єдиними для всіх навчальних закладів. Програми підвищення кваліфікації оцінювачів навчальні заклади розробляють самостійно з урахуванням цих Загальних вимог. Програми підвищення кваліфікації підлягають погодженню з Фондом державного майна України".

"2. Абзац 4 пункту 2.1.1 розділу 2 викласти в такій редакції:

"спеціалізація 1.3. "Оцінка колісних транспортних засобів".

3. Абзац 8 пункту 2.1.1 розділу 2 викласти в такій редакції:

"спеціалізація 1.7. "Оцінка рухомих речей, крім таких, що віднесені до машин, обладнання, колісних транспортних засобів, літальних апаратів, судноплавних засобів, та тих, що становлять культурну цінність".

4. Абзац 5 пункту 2.3 розділу 2 викласти в такій редакції:

"модуль 4 за спеціалізацією 1.3. "Оцінка колісних транспортних засобів" становить не менше 31 години".

5. Абзац 9 пункту 2.3 розділу 2 викласти в такій редакції:

"модуль 8 за спеціалізацією 1.7 "Оцінка рухомих речей, крім таких, що віднесені до машин, обладнання, колісних транспортних засобів, літальних апаратів, судноплавних засобів, та тих, що становлять культурну цінність" становить не менше 31 години".

6. Пункт 3.1. розділу 3 викласти в такій редакції:

"3.1. Навчальний заклад може проводити навчання оцінювачів як за програмами базової підготовки, так і за програмами підвищення кваліфікації.

Підвищення кваліфікації відбувається за програмами підвищення кваліфікації: за загальними програмами, за програмами, що включають тренінги та практичні заняття, а також за спеціальними тематичними програмами.

При розробленні загальних програм, програм, що включають тренінги та практичні заняття, а також спеціальних тематичних програм навчальні заклади мають дотримуватися вимог щодо мінімальної кількості годин на вивчення тем, передбачених для відповідних напрямів оцінки майна (окремих спеціалізацій)".

7. Пункт 3.2. розділу 3 викласти в такій редакції:

"3.2. Програми курсів підвищення кваліфікації оцінювачів передбачають такий мінімальний обсяг годин для вивчення тем відповідно до напрямів оцінки майна:
3.2.1. За напрямом "Оцінка об'єктів у матеріальній формі", що передбачає теми за кожною спеціалізацією (крім спеціалізації 1.6. "Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність"), обсяг навчання становить не менше 48 годин; обсяг навчання окремо за кожною спеціалізацією, а також за спеціалізацією 1.6. "Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність" - не менше 12 годин.

3.2.2. За напрямом "Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності" обсяг навчання, який передбачає вивчення теми за напрямом у цілому, становить не менше 32 годин; обсяг навчання окремо за кожною спеціалізацією становить не менше 20 годин.

3.2.3. Мінімальний обсяг годин для вивчення тем, що зазначений у пунктах 3.2.1 та 3.2.2 цих Загальних вимог, включає час для тестування.

3.2.4. Кількість практичних занять у межах кожного курсу з підвищення кваліфікації за кожним напрямом може становити не більше 1/3 передбаченого мінімального обсягу годин для вивчення тем".

8. Перше речення пункту 3.3. розділу 3 викласти в такій редакції:

"3.3. Підвищення кваліфікації за загальними програмами підвищення кваліфікації, за програмами, що включають тренінги та практичні заняття, а також за спеціальними тематичними програмами завершується перевіркою рівня знань та кваліфікації оцінювачів - тестуванням з використанням тестових питань, рекомендований перелік яких установлюється екзаменаційною комісією".

9. По тексту пунктів 3.4, 3.5 розділу 3, а також пунктів 4.1, 4.2 розділу 4 слова "загальні курси" замінити словом "курси" у відповідних відмінках.

Заступник директора Департаменту оціночної діяльностіЮ. Федоренко