A A A K K K

Про внесення змін до Порядку реєстрації фізичних осіб (оцінювачів) у Державному реєстрі оцінювачів

від 21 жовтня 2009 р.

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

НАКАЗ

_____________Київ№____________

Про внесення змін до Порядку реєстрації фізичних осіб (оцінювачів) у Державному реєстрі оцінювачів

Відповідно до статті 17 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" з метою встановлення єдиних вимог до форми та змісту інформації, що подається оцінювачами до Державного реєстру оцінювачів та забезпечення контролю за виконанням оцінювачами умов здійснення оціночної діяльності

НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни до Порядку реєстрації фізичних осіб (оцінювачів) у Державному реєстрі оцінювачів, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 19.12.2001 № 2355 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2001 за № 1092/6283, виклавши його у новій редакції, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

наказ Фонду державного майна України від 25.02.2002 № 375;

пункти 1.4; 1.7; 1.8 наказу Фонду державного майна України від 05.05.2003 № 746;

пункт 4 наказу Фонду державного майна України від 08.08.2005 № 2324.

3. Пункт 3 наказу ФДМУ від 19.12.2001 № 2355 виключити. У зв'язку з цим пункт 4 вважати пунктом 3.

4. Департаменту оціночної діяльності (В. Зеленському) забезпечити в установленому порядку реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

5. Цей наказ набирає чинності через десять днів після його державної реєстрації але не раніше дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на в.о. заступника Голови Фонду О. Шмуляра.

В.о. Голови ФондуД. Парфененко
 ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Фонду державного майна України від 19.12.2001 № 2355
(у редакції наказу Фонду державного майна України від
_________________№___________)

Порядок
реєстрації фізичних осіб (оцінювачів) у Державному реєстрі оцінювачів

I. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 17 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (далі - Закон про оцінку) та встановлює вимоги щодо процедури реєстрації фізичних осіб (оцінювачів) у Державному реєстрі оцінювачів.

2. Державний реєстр оцінювачів є автоматизованою системою збирання, накопичення та обробки інформації про оцінювачів в Україні, ведення якого здійснює Фонд державного майна України (далі - ФДМУ) у порядку, затвердженому наказом ФДМУ від 09.09.2002 № 1594 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16.09.2002 за № 752/7040.

3. Відповідно до пункту 5 розділу VII Закону про оцінку фізичні особи, які отримали кваліфікаційні документи оцінювачів у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом, мали право на протязі року до 07.09.2002 зареєструватися в Державному реєстрі оцінювачів. Кваліфікаційні документи оцінювачів, видані фізичним особам, які на протязі зазначеного строку не зареєструвалися в Державному реєстрі оцінювачів, вважаються недійсними.

4. Кваліфікаційне свідоцтво оцінювача є документом, що підтверджує достатній фаховий рівень підготовки оцінювача за програмою базової підготовки для самостійного проведення оцінки майна. Кваліфікаційне свідоцтво є безстроковим у разі виконання оцінювачем всіх вимог, встановлених Законом про оцінку.

5. Фізичні особи, які отримали кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів відповідно до статті 15 Закону про оцінку, у двотижневий термін від дати отримання кваліфікаційного свідоцтва оцінювача подають до ФДМУ документи за встановленою процедурою на реєстрацію у Державному реєстрі оцінювачів.

II. Процедура реєстрації

6. Процедура реєстрації фізичної особи (оцінювача) у Державному реєстрі оцінювачів передбачає:

6.1. Подання фізичною особою (оцінювачем) до ФДМУ таких документів:

заяви про реєстрацію (додаток 1);

довідки з місця роботи (додаток 2);

довідки про оцінювача (додаток 3);

нотаріально посвідченої копії кваліфікаційного свідоцтва оцінювача;

копії паспорта.

Якщо на дату подання інформації до Державного реєстру оцінювачів оцінювач:

постійно проживає на території України і є громадянином України, подається копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України;

постійно (або тимчасово) проживає за кордоном і є громадянином України, подається копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

постійно (або тимчасово) проживає на території України і є іноземцем або особою без громадянства, подається копія посвідки про тимчасове або постійне проживання, оформлення якої здійснюється в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України за погодженням з Адміністрацією Державної прикордонної служби.

6.2. Розгляд та перевірку інформації щодо змісту та правильності оформлення документів.

6.3. Прийняття рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації у Державному реєстрі оцінювачів.

7. Якщо на дату подання інформації оцінювач тимчасово не працює, про це робиться відповідний запис у довідці про оцінювача. Після оформлення працевлаштування, оцінювач зобов'язаний у тижневий термін направити до ФДМУ довідку з місця роботи за формою, згідно з додатком 2.

8. З метою вчасного відображення достовірної інформації, оцінювачі, зареєстровані у Державному реєстрі оцінювачів, у тижневий термін від дати виникнення будь-яких змін щодо місця проживання, місця роботи, контактних телефонів подають до ФДМУ нову довідку з місця роботи та (або) довідку про оцінювача.

9. ФДМУ веде облік надходження документів, які подаються оцінювачами для реєстрації у Державному реєстрі оцінювачів. Облік ведеться в журналі реєстрації вхідних документів заявників. У журналі зазначається дата та реєстраційний номер отриманних документів ФДМУ.

10. ФДМУ на протязі двох тижнів здійснює розгляд, перевірку документів та приймає відповідне рішення про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів. З цією метою ФДМУ має право звертатися до організацій, установ, інших осіб, у тому числі до фізичної особи, що подала документи, для отримання роз'яснень або надання додаткової інформації.

11. Рішення про реєстрацію фізичної особи приймається у разі відповідності поданих документів вимогам цього Порядку. Рішення про реєстрацію приймається заступником Голови ФДМУ, в підпорядкуванні якого знаходиться відповідний структурний підрозділ, повноваження якого полягають у вирішенні питань з оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності шляхом видання свідоцтва про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів (додаток 4).

12. Відмова у реєстрації фізичної особи в Державному реєстрі оцінювачів здійснюється ФДМУ за таких підстав:

неподання або неналежного оформлення хоча б одного з документів, передбачених цим Порядком;

недостовірності інформації, що подається, вимогам цього Порядку;

подання кваліфікаційних документів оцінювачів, що видавалися у порядку, який діяв до набрання чинності Законом про оцінку.

III. Свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів

13. Свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів (далі - свідоцтво) є документом, що підтверджує факт реєстрації фізичної особи (оцінювача) в Державному реєстрі оцінювачів та право здійснювати оцінку майна та майнових прав за відповідними напрямами та спеціалізаціями. У свідоцтві зазначаються напрями і спеціалізації, які підтверджені відповідним (-и) кваліфікаційним(-и) свідоцтвом(-ами) оцінювача (кваліфікаційним(-и) документам(-и) оцінювача).

14. Свідоцтво підписується посадовою особою ФДМУ, яка визначена відповідним наказом Голови ФДМУ та завіряється печаткою ФДМУ.

15. У разі:

отримання фізичною особою нового кваліфікаційного свідоцтва оцінювача;

розмежування єдиного базового документа оцінювача;

втратою свідоцтва про реєстрацію у Державному реєстрі оцінювачів;

зміною прізвища оцінювача,

свідоцтво про реєстрацію у Державному реєстрі оцінювачів підлягає анулюванню, шляхом видання відповідного наказу ФДМУ. Оригінал попереднього свідоцтва про реєстрацію у Державному реєстрі оцінювачів підлягає поверненню до ФДМУ.

16. Реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі оцінювачів, у випадках визначених у пункті 15, здійснюється ФДМУ у порядку, встановленому пунктом 6 цього Положення.

17. Особи, які зареєстровані в Державному реєстрі оцінювачів, отримують оригінал свідоцтва особисто або через інших осіб за наявності в них відповідної довіреності. Факт отримання свідоцтва фіксується в журналі реєстрації вхідних документів заявників. Один примірник свідоцтва про реєстрацію у Державному реєстрі оцінювачів видається оцінювачу, другий - зберігається у справах ФДМУ.

ІV. Контроль за виконанням оцінювачами вимог щодо проходження підвищення кваліфікації

18. Оцінювачі, які використали своє право, відповідно до вимог пункту 5 розділу VII Закону про оцінку зареєструватися у Державному реєстрі оцінювачів - починаючи з 7 вересня 2001 року та фізичні особи, які здобули кваліфікацію в порядку, встановленому Законом про оцінку - починаючи з дати видачі кваліфікаційного свідоцтва оцінювача не рідше одного разу в два роки проходять підвищення кваліфікації за програмою підвищення кваліфікації. Невиконання цієї вимоги є підставою для зупинення наказом ФДМУ дії кваліфікаційного свідоцтва оцінювача та внесення відповідних даних до Державного реєстру оцінювачів.

19. Підвищення кваліфікації відбувається за напрямами та спеціалізаціями, зазначеними у кваліфікаційному свідоцтві оцінювача (кваліфікаційному документі оцінювача), за результатами якого навчальним закладом видається посвідчення про підвищення кваліфікації, яке є невід'ємною частиною кваліфікаційного свідоцтва. Дані про підвищення кваліфікації оцінювачів підлягають внесенню до Державного реєстру оцінювачів.

20. Рішення про зупинення дії кваліфікаційного свідоцтва оцінювача приймається ФДМУ шляхом видання відповідного наказу у разі невиконання оцінювачем вимог частини третьої статті 14 Закону про оцінку, зазначення ним свідомо неправдивих даних, що призвело до викривлення інформації про оцінювача в Державному реєстрі оцінювачів. Дія кваліфікаційного свідоцтва оцінювача поновлюється наказом ФДМУ в тижневий строк після усунення оцінювачем наявних зауважень.

21. Накази ФДМУ про зупинення (поновлення) дії кваліфікаційних документів оцінювачів підлягають розміщенню на веб-сайті ФДМУ та опублікуванню у "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію" та додатку до "Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію" - газеті "Відомості приватизації". Дані про зупинення (поновлення) дії кваліфікаційних документів оцінювачів на підставі відповідних наказів ФДМУ підлягають внесенню до Державного реєстру оцінювачів.

V. Прикінцеві положення

22. Кваліфікаційні документи оцінювачів, що були отримані фізичними особами у порядку до набрання чинності Законом про оцінку, зареєстровані у Державному реєстрі оцінювачів, вважаються безстроковими незалежно від терміну дії таких кваліфікаційних документів в разі виконання оцінювачем всіх вимог, установлених Законом.

23. Проведення оцінки майна фізичною особою, дія кваліфікаційного свідоцтва оцінювача (кваліфікаційного документа оцінювача) якої зупинена, забороняється. Оцінка майна, яка була підписана зазначеною фізичною особою, вважається недійсною.

24. Спори, пов'язані з реєстрацією фізичних осіб (оцінювачів) в Державному реєстрі оцінювачів, вирішуються в порядку, установленому законодавством.

Завантажити Додатки