A A A K K K

Підсумки приватизації

Підсумки приватизації Управління забезпечення реалізації повноважень у Житомирській області за 2022 рік.

Планові показники по надходженню коштів до Державного бюджету від об’єктів малої приватизації у 2022 році по Регіональному відділенню ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях – 30,00 млн.грн.

До Переліку об’єктів малої приватизації включено 58 об’єктів Житомирської області. З них 29 об’єктів включено за результатами роботи Регіональної робочої групи з питань ефективності використання державного майна в Житомирській області. Додатково готуються до включення в Перелік об’єктів малої приватизації 21 об’єкт нерухомого майна.

З включених об’єктів на 2022 рік Управлінням продано 9 об’єктів малої приватизації, укладено 7 договорів купівлі-продажу, очікуються кошти – по 1 об’єкту, 1 договір укладено у 2021 році.

У 2022 році відбулося 6 аукціонів, участь у якому взяло 35 учасників, в тому числі по 1 аукціону -викуп за 1 заявою. Ріст ціни склав 126%.

До Державного бюджету України надійшли кошти в сумі 9 938 613,00 грн. з ПДВ. Очікуються надходження у розмірі – 960 000,00 грн. з ПДВ.

На виконання Доручення в.о.Голови ФДМУ від 24.02.2022 №К/18 наказом Управління від 24.02.2022 №123 у зв’язку з введенням на території України воєнного стану були скасовані 5 електронних аукціонів з приватизації державного майна, оголошені в ЕТС «ProZorro.Продажі».

Наразі, підготовлені інформаційні повідомлення по 5 об’єктам, стартова ціна яких складає 2 280 тис. грн., а саме:

  • ЄМК ДП «Навчально-виробничі майстерні», стартова ціна 490 тис.грн.
  • ОНБ дитячого садка- ясел на 95 місць, Брусилівський р-н, с. Морозівка, стартова ціна – 157 тис.грн.
  • Гараж м.Андрушівка, стартова ціна – 185,00 грн.
  • ОНБ клуб с.Облітки Житомирський р-н, стартова ціна – 1413 827,00 грн.
  • Електолінії с.Мар’янівка Новоград-Волинський р-н, стартова ціна – 219 424,00 грн.

10 об’єктів, включених до Переліку об’єктів малої приватизації готуються та будуть виставлені на аукціон відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави» без проведення інвентаризації та оцінки за стартовою ціною - 1 грн.

ЄМК ДП «Реммашторф», ЄМК ДП «Житомирторф», ЄМК ДП «Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц», ДП «Коростишівський спиртовий комбінат», ДП «Житомирська ПМК» готуються до виставлення з податковою заставою, враховуючи внесені зміни до законодавства.

Пакет акцій ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» буде продано після проведення загальних зборів товариства, зміни організаційно-правової форми та приведення статуту до вимог законодавства.

Відносно 16 об’єктів окремого майна, балансоутримувачами яких є територіальні органи Державної казначейської служби України Житомирської області, заходи з приватизації можуть бути здійснені лише після поділу майна балансоутримувачами у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Враховуючи те, що за реєстровими номерами в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровані об’єкти, які залишаються в оперативному управлінні Управлінь Державної казначейської служби України у Житомирській області, а також об’єкти, які підлягають приватизації, Управління звернулося до Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області щодо здійснення заходів по поділу (виділенню) окремих об’єктів нерухомого майна, що підлягають приватизації.

По інших об’єктах, включених до Переліку відсутня технічна документація та реєстрація права власності.

За звітний період надійшло 11 заяв від потенційних покупців. Отримано погодження органів управління з приватизації чотирьох об’єктів (заглиблений склад, м. Житомир, комплекс гідротехнічних споруд у Ружинському районі, комплекс будівель смт Хорошів, будівля центру зайнятості смт Любар). Підготовлені документи на направлені до ФДМУ по включенню 3 об’єктів до Переліку, що підлягають приватизації, в т.ч. 1 включено.

Опрацьовуються пропозиції Держпродспоживслужби України по включенню до Переліку об’єктів приватизації 21 об’єкта на 2023 рік.

Орієнтовний план по надходженню коштів від приватизації об’єктів державної власності Житомирської області на 2023 рік по – 36,3 млн.грн., заплановано оголошення 30 аукціонів.

Очікуються надходження від продажу ЄМК у 2023 році у розмірі 47 млн.грн.:

  • ЄМК ДП Коростишівський завод «Реммашторф» - 6 млн.грн.
  • ЄМК ДП «Житомирторф» - 15 млн. грн.
  • ЄМК ДП «Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» - 9 млн. грн.
  • ДП «Коростишівський спиртовий комбінат» - 15 млн.грн.
  • ДП «Житомирська ПМК» - 2 млн.грн.