A A A K K K

Фонд державного майна переглянув рішення про приватизацію палацу культури «Металург» у Новомосковську

Фонд державного майна переглянув рішення про приватизацію палацу культури «Металург» (ПК) у Новомосковську, що перебуває в державній власності, і вирішив передати його в довгострокову оренду в інтересах громади міста.

До відома, ПК «Металург» був збудований коштом Новомосковського трубного заводу ще за радянських часів, а під час приватизації заводу у 1995 році був виключений із обсягу його майна, що підлягало приватизації. Відтоді палац культури перебуває на балансі ПАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» як «позастатутне» державне майно.

24 березня 2020 року Регіональне відділення Фонду державного майна по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях наказом № 12/01-86-РП ухвалило рішення щодо приватизації ПК «Металург» шляхом продажу на аукціоні. Таке рішення було ухвалене відповідно до принципу пріоритетності вибору способу управління державним майном, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їхньому балансі, дотримання якого забезпечує надходження коштів до державного бюджету.

Втім, від моменту рішення щодо приватизації, Фонд отримав численні звернення від представників громади міста, народних депутатів, міського голови Новомосковська щодо ризиків зміни цільового призначення палацу, які несе в собі рішення про його приватизацію. Як випливає із звернень, ПК «Металург» є центром задоволення творчих і духовних потреб мешканців міста, а також єдиним у місті закладом, що має професійно оснащену сцену, глядацьку залу на 700 місць і приміщення для діяльності творчих осередків. У своїх зверненнях представники громади міста звертали увагу на ризики перепрофілювання об’єкту, якщо це відповідатиме інтересам максимізації прибутку нового власника. Втім, на думку заявників, такий розвиток подій не відповідатиме інтересам місцевої громади. 

Фонд державного майна проаналізував звернення громади Новомосковська і вирішив змінити стратегію залучення інвестора для палацу культури. Відтак, щоб мати змогу проконтролювати збереження цільового призначення об’єкту саме як закладу культури, Фонд як орган, що уповноважений управляти цим майном, прийняв рішення про доцільність довгострокової оренди ПК «Металург» з додатковими умовами щодо інвестицій орендаря в модернізацію, ремонт та збереження його профілю діяльності, однак, без права викупу. 

Рішення про приватизацію ПК «Металург» було скасовано наказом Фонду від 13 травня 2020 року   № 780. 

Леонід Антонєнко, перший заступник Голови Фонду державного майна,  підкреслив, що майбутній орендар палацу культури буде визначений за результатом аукціону в електронній системі «Prozorro.Продажі». Він також матиме право передавати частину орендованих приміщень ПК «Металург» в суборенду для надання супутніх послуг його відвідувачам. Передача в суборенду не вимагатиме додаткових погоджень від чиновників. Нове законодавство про оренду дозволяє орендарям, які отримали право оренди на аукціоні, не перераховувати до бюджету різницю між орендною і суборендною платою і використовувати кошти, що становлять цю різницю, на розсуд орендаря. На думку Фонду, ці новели законодавства відкривають нові можливості для підвищення прибутковості інвестицій, витрат орендарів на оренду та ремонт об’єктів оренди, і як наслідок – підвищують попит на оренду державного майна. 

Наразі тривають консультації з представниками громади, потенційними орендарями і іншими стейкхолдерами щодо особливостей майбутнього використання ПК «Металург» і мінімального обсягу залучення інвестицій у його розвиток.