A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

ФДМУ категорично спростовує інформацію про неможливість з 1 листопада укладання угод дарування чи спадщини

В Інтернет-просторі наполегливо поширюється інформація про так звані нововведення у сфері оцінки, які з 1 листопада начебто призведуть до неможливості здійснювати угоди дарування та спадщини. Інтернет-видання описують, що проблеми виникнуть, зокрема, через дію постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 231, яка призводить до монополізації ринку оцінки та катастрофічного зменшення кількості учасників ринку. Цитуємо витяг із статті, яку бездумно передрукували кілька десятків Інтернет-видань: «С 01 ноября в Украине не будет оценщиков, которые имеют право проводить оценку для случаев, когда совершается сделка дарения движимого или недвижимого имущества или производится вступление в наследство на такое имущество». Це посіяло не просто обурення з боку простих громадян, а справжню паніку. У той же час розслідування, проведене ФДМУ разом з оціночною спільнотою, показало, що точно така стаття була розміщена ще три роки тому, і  тепер у повному обсязі та дослівно з чиєїсь подачі передрукована як реальна та актуальна на сьогодні.

Проблема монополізації ринку, якої стосувалася стаття 2013 року, виникала у зв’язку з постановою КМУ від 04.03.2013 року, ініційованої урядом Азарова, і була успішно подолана Урядом у 2014 році, а сама постанова № 231 відмінена постановою від 21 серпня 2014 № 358.

Кількість суб’єктів оціночної діяльності, яким надано доступ до реєстрації звітів в Єдиній базі звітів про оцінку майна для цілей оподаткування  – 2693. Усі вони мають право надавати послуги на всій території України для випадків проведення оцінки, встановлених Податковим кодексом України.

Фонд державного майна закликає журналістів та видавців бути виключно відповідальними при написанні та розміщенні інформації, тим більше такої, яка зачіпає інтереси фактично кожного громадянина України та має величезний суспільний резонанс.

Фонд готовий надавати роз’яснення громадянам з будь-яких актуальних для них питань через телефон гарячої телефонної лінії 044 254 29 76 чи через спеціально розроблену «Громадську платформу» на офіційному веб-сайті http://www.spfu.gov.ua