A A A K K K

Роз`яснення щодо оренди

Інструкція для орендарів

Орендар може знайти бажаний об’єкт та взяти його в оренду декількома способами.

Він може вчинити такі дії:

  1. Знайти на сайті Прозорро.Продажі бажаний об’єкт оренди, щодо якого оголошений аукціон.
  2. Обрати авторизований майданчик та зареєструватися на ньому.
  3. Подати заявку на участь в аукціоні через особистий кабінет на майданчику та взяти участь в аукціоні.
  4. Підписати протокол та договір оренди.

Якщо орендар не знайшов бажаний об’єкт оренди серед тих, які оголошені на сайті Прозорро.Продажі, він може зробити наступне:

  1. Ознайомитись із переліками першого та другого типів на сайтах орендодавців (з 01.10.2020 року на сайті Прозорро.Продажі).
  2. Обрати в цих переліках бажаний об’єкт, щодо якого ще не оголошений аукціон.
  3. Подати орендодавцю заяву на оренду обраного об’єкту (з 01.10.2020 ця заява подаватиметься через систему Прозорро.Продажі після реєстрації на авторизованому майданчику). В результаті орендодавець має оголосити аукціон на оренду об’єкту.
  4. Після оголошення аукціону подати заявку на участь в аукціоні через особистий кабінет на майданчику та взяти участь в аукціоні.
  5. Підписати протокол та договір оренди.

Якщо орендар не знайшов бажаний об’єкт ні серед оголошених аукціонів, ні в переліках першого та другого типів, то орендар може ініціювати включення об’єкта в перелік. Для цього орендар:

  1. Знаходить вільний об’єкт державної або комунальної власності у своєму місті.
  2. Подає орендодавцю заяву про включення бажаного об’єкту до Переліку першого типу в паперовому вигляді (з 01.10.2020 ця заява подаватиметься через систему Прозорро.Продажі після реєстрації на авторизованому майданчику). В результаті орендодавець має вчинити дії щодо включення об’єкту до Переліку першого типу та публікації в системі Прозорро.Продажі оголошення про передачу цього об’єкта в оренду.
  3. Після оголошення аукціону подає заявку на участь в аукціоні через особистий кабінет на майданчику та бере участь в аукціоні.
  4. Підписує протокол та договір оренди.

Роз’яснення деяких статей Закону України в частині надання дозволів на поліпшення орендованого державного майна.

27.12.2019р. набрав чинності Закон України «Про оренду державного та комунального майна» № 157-ІХ від 03.10.2019 (далі - Закон), введення в дію якого відбулось 01.02.2020р.

Відповідно до ч. 4 статті 21 Закону орендар може звернутися з клопотанням про отримання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень, якщо за розрахунками орендаря, підтвердженими висновком будівельної експертизи, його прогнозовані витрати на ремонт об’єкта оренди, за виключенням його витрат на виконання ремонтних робіт, що були зараховані згідно з частиною другою цієї статті, становитимуть не менш як 25 відсотків ринкової вартості об’єкта оренди, визначеної суб’єктом оціночної діяльності для цілей оренди майна станом на будь-яку дату поточного року.

Рішення про надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень державного майна приймає орендодавець за наявності письмової згоди балансоутримувача, а також згоди уповноваженого органу управління балансоутримувача у випадках, передбачених статутом чи положенням балансоутримувача, в порядку, встановленому Фондом державного майна України.

Згідно з ч. 5 статті 21 Закону Балансоутримувач орендованого майна приймає рішення про відмову у погодженні клопотання орендаря про здійснення невід’ємних поліпшень, якщо майно перебуває у задовільному стані і не вимагає додаткових поліпшень для здійснення орендарем виду діяльності, передбаченого договором оренди, або якщо поліпшення можуть бути виконані в межах поточного ремонту.

  Також, відповідно до ч. 6 статті 21 Закону підставами для прийняття рішення про відмову у погодженні клопотання орендаря про здійснення невід’ємних поліпшень є:

- отримання орендарем майна в оренду без проведення аукціону або конкурсу;

- прийняття балансоутримувачем майна рішення, передбаченого частиною п’ятою цієї статті. 

Отже, підсумовуючи вищезазначене звертаємо увагу Орендарів, що підставою для відмови Орендодавця у наданні згоди на проведення невід’ємних поліпшень орендованого майна може стати саме укладення договору оренди без проведення конкурсу.