A A A K K K

Роз`яснення щодо оренди

29.12.2023

До уваги балансоутримувачів та орендарів державного майна!
 
Наказом Фонду державного майна України від 27.12.2023 № 2312 внесено зміни в інструкцію з припинення договорів оренди.  Змінено також форму акта повернення з оренди  майна, що належить до державної власності, та додатку до нього.
 
Детальніше за посиланням - https://www.spfu.gov.ua/ua/documents/5573.html

 

29.01.2021

До уваги потенційних орендарів державного майна – юридичних осіб!

Закон  України  від  03.10.2019  №157-IX   «Про оренду державного та комунального  майна   України»   (далі – Закон про оренду) набрав чинність 27.12.2019 та був введений в дію з 01.02.2020.

03.06.2020 постановою Кабінету Міністрів України №483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна» затверджено Порядок передачі в оренду державного та комунального майна (далі – Порядок).

Наразі, у зв’язку з практичним застосуванням вищевказаних норм Регіональне відділення повідомляє.

Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону про оренду не можуть бути орендарями юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита в порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Водночас, згідно з пунктом 3 частини третьої статті 13 Закону про оренду для участі в аукціоні потенційний орендар подає в ЕТС заяву на участь в аукціоні. До заяви додаються: для потенційних орендарів - юридичних осіб: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань України - для юридичних осіб - резидентів; інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і причина його відсутності.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» не зазначається інформація про кінцевого бенефіціарного власника лише політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій. Всі інші юридичні особи зобов’язані розкривати вказані відомості.

У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.

Таким чином, Регіональне відділення рекомендує юридичним особам – потенційним орендарям державного майна врахувати зазначене вище та своєчасно розкрити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника.

У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях: 49000, м.Дніпро,   вул.Центральна, 6, +38 056 744 34 04, 744-34-05, e-mail: dnipro@spfu.gov.ua.