A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Фонд держмайна продав банк УБРР на аукціоні великому китайському інвестору

Сьогодні, 30 листопада 2016, у приміщенні Фонду державного майна України відбувся аукціон з продажу пакета акцій Українського банку реконструкції і розвитку (99,9%). 

Оскільки заявку на участь у конкурсі подав лише один учасник, банк було приватизовано по стартовій ціні – за 82 827 000 грн.

Новим власником стала китайська компанія Bohai Commodity Exchange Co., Ltd. (BOCE) – найбільша спотова товарна біржа у Китаї з річним обором в 1 трлн. дол. США. Компанія заснована у 2009 році за участі приватних китайських громадян, декількох державних компаній, а також муніципалітету штату Тянцзинь, КНР.

Ігор Білоус, голова Фонду держмайна привітав китайську сторону з вдалим придбанням і побажав банку стати мостом, який з’єднає бізнес-кола України і Китаю та залучить до приватизації нові китайські компанії. «Ми раді взяти участь у розвитку українського фінансового ринку шляхом поєднання міжнародних стандартів з українськими традиціями», - зазначив у відповідь Голова Правління, Генеральний директор  компанії Bohai Commodity Exchange Co., Ltd Ян Дун Шенг.

Нагадаємо, минулого разу, у квітні 2016 року,  аукціон з продажу УБРР не відбувсячерез відсутність покупців. Після чого НБУ оголосив про плани ліквідувати цей банк, якщо його не вдасться приватизувати на повторному аукціоні. Тому Фонд держмайна доклав максимальних зусиль до приватизації цього активу, щоб банк уникнув ліквідації, а держава отримала кошти до бюджету.

Наразі ключовою вимогою до інвестора є поповнення капіталу на 2,5 млн. до 120 млн. грн. з метою виконання нормативів НБУ. Фонд держмайна сподівається, що НБУ в найкоротші строки надасть необхідні дозволи для входження китайського інвестора в капітал банку з метою розвитку діяльності в Україні.