A A A K K K

Інформація для потенційних орендарів

    Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 року № 157-ІХ та п. 14 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020р. № 483, подання заяв на оренду або заяв на включення майна до Переліку відповідного типу здійснюється в електронній формі через електронну торгову ситему. Надаємо інструкцію подачі заяв на включення майна до відповідних переліків.

     У зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України, Указом Президента від 24.02.2022р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затверджений Законом України від 24.02.2022р. № 2102-IX (зі змінами) на всій території України введено воєнний стан.

   Для урегулювання питання щодо передачі в оренду державного майна у період воєнного стану, Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану» від 27.05.2022 р. № 634 (далі – Постанова №634).

    Цією постановою визначені особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану, а саме: змінилася сплата авансового внеску та забезпечувального депозиту, передача державного майна на визначених територіях, спрощена процедура передачі майна в оренду для бюджетних організацій.

    Відповідно до п. 3 Постанови № 634 встановлено, що на період воєнного стану тимчасово припинено передачу в оренду державне майно на визначених територіях, крім випадків, коли доцільність такої передачі визначена рішенням обласної військової адміністрації за місцем розташування відповідного майна.

     Окрім цього звертаємо увагу, що згідно Закону України від 01.04.2022р. № 2181-IX«Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» розділ «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктами 6¹, зокрема, щодо можливості підписання документів за допомогою кваліфікованого електронного підпису та переліку таких документів.

Зразок заяви на включення об'єкта до Переліку першого типу

Зразок заяви на включення об'єкта до Переліку другого типу

Зразок заяви на оренду майна щодо якого прийнято рішення про включення до Переліку відповідного типу

Переліки нерухомого державного майна, щодо якого прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні (відповідно до пункту 4 Перехіних положень Закону України "Про оренду державного та комунального майна"):

Харківська область

Інформація актуалізована станом на 21.12.2023