A A A K K K

Історична довідка

 

06.03.2019 Фонд державного майна України наказом № 231 «Про реорганізацію регіональних відділень Фонду державного майна України», утворив Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях як юридичну особу публічного права, реорганізувавши шляхом злиття Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області.

            Наказом Фонду державного майна України №578 від 18.06.2019 визначено 20 червня  2019 року - днем початку роботи  Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях .

            Наказом Фонду державного майна України №596 від 20.06.2019 визнано таким, що втратило чинність Положення про  Регіональне відділення Фонду державного майна України  по Тернопільській області.

   

 

А Р Х І В

   Інформація про Регіональне відділення Фонду державного майна України

по Тернопільській області

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області було створене у квітні 1992 року. Саме цей рік став початком приватизації державного майна в області, першим кроком важливого процесу реформування економіки краю. У колектив новоствореного органу приватизації прийшли спеціалісти, які розуміли і підтримували нові програми незалежної Української держави. На той час це було не просто. Проблем було чимало, а головна полягала насамперед у тому, що суспільство не було готове до таких кардинальних змін.

Уже в перші роки приватизація заявляла про себе в повний голос. Першими оцінили її переваги люди, які хотіли започаткувати власну справу. Саме для них мала приватизація відкрила великі горизонти, бо на аукціонних торгах можна було доволі вигідно придбати невелике приміщення, щоб почати власний бізнес.

У 1993 році регіональним відділення було приватизова­но 67 об'єктів, у 1994-му - 186, а  у 1995-му - 350. Проте, найбільш продуктивним  видався 1996 рік, коли державної опіки позбулося 591 підприємство краю. Аналіз, зроблений в регіональному відділенні, свідчить, що у перші роки приватизації  найбільш популярним способом  роздержавлення був викуп об'єктів товариством по­купців, тобто трудовим колективом.

Серед успішно приватизованих можна назвати  акціонерні товариства  “Бережанський склозавод”, “ТерА”, “Галичина”, ”Вінітекс”, “Птахофабрика Тернопільська”, інші, де з року в рік зростає оплата праці, покращуються умови, збільшується кількість робочих місць. На досвіді переконалися, що до нових умов швидше і легше пристосовувалися середні підприємства. Крупні, такі, як  ВАТ “Текстерно”, “Оріон” і навіть “Ватра” повільніше і з більшими проблемами  долають труднощі.

Починаючи з 2000-х років кількість об’єктів державного майна для приватизації об’єктивно зменшується, і все більшої ваги серед основних завдань, які ставляться перед регіональним відділенням, набувають – ефективне корпоративне управління державними частками акціонерних товариств, управління майном, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, пошук потенційних об’єктів оренди державного майна. Як показують останні роки, напрямок залучення коштів від оренди державного майна до бюджету розвиватиметься і є найбільш перспективним.

Всього протягом 1992-2019 років в області приватизовано 3283 об’єкти (в тому числі: 799 – державної власності та 2479 – комунальної власності), що забезпечило розвиток малого і середнього бізнесу в краї. Нові власники внесли у добудову, впорядкування придбаних об'єктів більше 115 мільйонів гривень, що не передбачалося договорами купівлі-продажу.

За весь період діяльності регіональне відділення ФДМУ по Тернопільській області від приватизації об’єктів загальнодержавної власності, продажу пакетів акцій акціонерних товариств перерахувало до Державного бюджету України майже 104 мільйони гривень.

Крім того, за період діяльності на контролі регіонального відділення перебувало близько 1830 договорів оренди державного майна (в тому числі – 1397 укладених регіональним відділенням), відділенням забезпечено надходження коштів до державного бюджету від оренди державного майна більше 83 мільйонів гривень.

Згідно з Реєстром державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, за весь період приватизації до статутних капіталів 166 господарських товариств в області не увійшло 1052 об’єкти державної власності. В цілому прийнято 1035 управлінських рішення щодо державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, що складає 98,4 % від загальної кількості об’єктів державної власності.