A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Управлінські рішення

Діяльність з питань управління державним майном, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств в процесі приватизації, але залишилося на їх балансі

Згідно з Реєстром державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, за весь період приватизації до статутних капіталів 166 господарських товариств в області не увійшло 1052 об’єкти державної власності.

В цілому, станом на 30.06.2018 прийнято 1052 управлінських рішень щодо державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації (1031 рішення щодо реалізованого майна та 21 – щодо наявного майна).

Станом на 30.06.2018 в Реєстрі державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, перебуває 26 одиниць державного майна, що залишилося на балансах 16 господарських товариств. Структура наявного майна наступна:

- 2 об’єкти соціальної сфери (об’єкт інженерної інфраструктури);

- 17 об’єктів цивільної оборони;

- 1 об’єкт незавершеного будівництва;

- 1 об’єкт – довгострокові фінансові інвестиції;

- 2 об’єкти – гідротехнічні споруди ставків;

- 3 об’єкти іншого призначення.

Структура прийнятих управлінських рішень по наявному майну наступна:

- прийнято рішення про приватизацію 1 об’єкта;

- передано в оренду 2 об’єкти (під’їзна залізнична колія станції Кременець довжиною 1800 м, яка в  процесі приватизації не увійшла до статутного капіталу ВАТ "Кременецький міжрайпостач" та частина підземного переходу, який в процесі приватизації не увійшов до статутного капіталу ПАТ "ТРЗ "Оріон", але перебуває на його балансі);

- укладено договорів зберігання по 20 об’єктах, з них 16 об’єктів цивільної оборони, 1 об’єкт незавершеного будівництва, 2  об’єкти – гідротехнічні споруди ставків, 1 об’єкт – інвентар спеціального призначення.

Також, здійснено реєстрацію права державної власності на 2 об’єкти – нежитлову будівлю хлораторної загальної площею 67.3 кв. м, що знаходиться за адресою м. Бучач, вул. Тичини, буд. 3 “Х”,  яка не увійшла в процесі приватизації до статутного капіталу ВАТ “Бучацький цукровий завод”, та на підземний перехід по вул. 15 Квітня, м. Тернопіль, який не увійшов в процесі приватизації до статутного капіталу "ПАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон", але перебуває на його балансі.

В управлінні регіонального відділення перебувають 17 захисних споруд цивільної оборони. Робота щодо проведення технічної інвентаризації 17-ти захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) та виготовлено відповідну технічну документацію завершена.

           Також, регіональним відділенням, з метою створення робочих груп для проведення роботи з підготовки пропозицій щодо передачі захисних споруд цивільного захисту, які у процесі приватизації не ввійшли до статутного капіталу господарських товариств та перебувають у сфері управління Фонду та регіонального відділення, іншим суб’єктам управління, протягом червня місяця 2018 року направлено відповідні звернення до Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради, Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, Тернопільської міської ради та відповідних районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням об’єктів. Пропозиції по кандидатурах від зазначених органів ще надходять.

Для здійснення постійного контролю за збереженням та належним утриманням державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але залишилося у них на балансі, регіональним відділенням, протягом І півріччя 2018 року перевірено 13 об’єктів, які знаходяться на балансах 10 господарських товариств.

            За результатами здійснення перевірок встановлено, що 3 захисні споруди цивільного захисту непридатні для використання, а саме:

- будівля ПРУ №75173, яка не увійшла до статутного капіталу ПАТ "Теребовлянський комбінат хлібопродуктів" в процесі приватизації, але залишилася на його балансі, відновлена, але знаходиться в незадовільному стані та не готова до використання за цільовим призначенням;

- сховище № 72051 (заглиблений склад площею 110,6 кв. м) в м. Копичинці Гусятинського району, що в процесі приватизації не увійшло до статутного капіталу ВАТ „Хоростківський КХП”, ліквідованого як юридичну особу, та передане на умовах Договору про безоплатне зберігання захисної споруди цивільного захисту ПП „НВО „Енергоощадні технології”, оскільки, внаслідок фізичного зношення втратили властивості основні захисні і несучі будівельні конструкції, об’єкт знаходиться в аварійному стані;

- протирадіаційне укриття № 72792 по вул. Лепкого, 22А в смт. Гусятин, що не увійшло до статутного капіталу ВАТ „Хоростківський КХП” у процесі приватизації, ліквідованого як юридичну особу.

Листом від 19.04.2018 №11-09-01534, регіональним відділенням направлено звернення до голови правління ПАТ „Теребовлянський комбінат хлібопродуктів” з проханням вжити заходи щодо приведення захисної споруди у задовільний стан.

На адресу ПП „НВО „Енергоощадні технології” 04.06.2018 листом № 18-09-02131 направлено акт перевірки стану ефективного використання, утримання та зберігання державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів товариства, в процесі приватизації, та перебуває на їх балансі ПП „НВО „Енергоощадні технології” для ознайомлення та вжиття заходів по відновленню сховища № 72051 (заглиблений склад площею 110,6 кв. м) в м. Копичинці Гусятинського району з метою його використання за призначенням. Відповідь ще не надходила.

Захисна споруда цивільної оборони - протирадіаційне укриття №72792 по вул. Лепкого, 22А в смт. Гусятин, що не увійшло до статутного капіталу ВАТ „Хоростківський КХП” у процесі приватизації, ліквідованого як юридичну особу, була незаконно знята з обліку рішенням комісії з питань ТЕБ та НС від 17.11.2006.

З метою відновлення обліку сховища № 72051 (заглиблений склад площею 110,6 кв. м) в м. Копичинці Гусятинського району та вироблення пропозицій щодо подальшого його використання Регіональне відділення листом від 15.05.2018 № 02-09-01860  звернулось до обласної комісії з питань подальшого використання захисних споруд цивільного захисту у разі банкрутства (ліквідації) підприємств, на балансі яких вони перебували Тернопільської обласної державної адміністрації щодо розгляду даного питання на засіданні цієї комісії. Засідання комісії ще не призначалось.

 

Крім того, виявлено факт порушення господарським товариством порядку використання  об’єкта державного майна, який незаконно передано в оренду. Регіональним відділенням, листом від 20.06.2018 № 18-09-02373, направлено звернення балансоутримувачу ТОВ “Домобудівник” (код ЄДРПОУ 01268970), щодо вжиття ним заходів по усуненню виявлених порушень за результатами  перевірки стану ефективного використання, утримання та зберігання державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів товариства, в процесі приватизації, та перебуває на його балансі – сховища № 72010, що знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Лозовецька 13 та вимогою розірвати незаконно укладений договір оренди від 01.02.2018 №.02/02-18 частини приміщення сховища № 72010 площею 50 кв.м. ТОВ “Домобудівник” листом від 27.06.2018 № 27/06/18 проінформувало регіональне відділення, що направило орендарю пропозицію щодо дострокового розірвання договору оренди від 01.02.2018 №.02/02-18.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України „Про проведення інвентаризації об’єктів державної власності” від 09.11.2011 № 1145, „Методики проведення інвентаризації об’єктів державної власності”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 № 1121, наказом Регіонального відділення ФДМУ по Тернопільській області від 22.12.2017 № 00604 „Про проведення інвентаризації державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств в процесі приватизації, але перебуває на їх балансі”, керівників господарських товариств зобов’язано провести інвентаризацію державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але залишилось на їх балансі станом на 31 грудня 2017 року.

 Листами від 27.12.2017 балансоутримувачам державного майна, яке не увійшло до господарських товариств у процесі приватизації, але залишилось на їх балансі, направлено звернення щодо проведення інвентаризації майна станом на 31.12.2017 та надання в термін до 20.01.2018 до регіонального відділення матеріалів інвентаризації.

Регіональним відділенням матеріали інвентаризації опрацьовано по всіх 26 об’єктах державної власності, які не увійшли до статутних капіталів 16 господарських товариств.