A A A K K K

Проєкт наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку»

Повідомлення про оприлюднення
проєкту наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку»

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Фондом державного майна України повідомляється про оприлюднення на сайті Фонду державного майна України проєкту наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку».

Проєкт наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку» (далі – Проєкт) розроблено з метою приведення положень Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженого наказом Фонду державного майна України від
17 травня 2018 року № 658, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2018 року за
№ 677/32129 (зі змінами) (далі – Порядок № 658), у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» від 05 грудня
2019 року № 354-IX. 

Метою підготовки  Проєкту є підвищення для фізичних осіб доступності послуг з визначення вартості нерухомості у випадках, передбачених статтею 172 ПКУ, шляхом запровадження нового альтернативного способу оцінки об’єктів нерухомості через автоматичне визначення оціночної вартості нерухомості модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази та формування електронної довідки. Проєкт передбачає спрощений механізм доступу до Єдиної бази для внесення інформації про об’єкт нерухомості, у тому числі суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами), а також спрощення визначення бази оподаткування під час посвідчення нотаріусом правочинів з продажу (обміну) об’єкта нерухомості. Проєктом запроваджується ефективний контроль Фондом за дотриманням суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами) вимог нормативно-правових актів під час складання звітів про оцінку.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку» просимо надсилати у письмовій та електронній формі протягом одного місяця з дня оприлюднення цього повідомлення на адресу: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, Департамент оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України. Адреса електронної пошти: ocinka@spfu.gov.ua.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» зауваження і пропозиції щодо оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями, крім розробника цього проекту Державній регуляторній службі України на адресу: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11. Адреса електронної пошти: mail@dkrp.gov.ua.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку» від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються Фондом державного майна України протягом місяця від дати його оприлюднення.

 

 

Директор Департаменту
оцінки майна, майнових прав
та професійної оціночної діяльності                                                              Світлана БУЛГАКОВА

 

 

Проєкт наказу

Порядок ведення єдиної бази даних звітів про оцінку

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Додаток 7

Додаток 8

Додаток 9

Додаток 10

Додаток 11

Додаток 12

Додаток 13

Додаток 14

Додаток 15

Додаток 16

Пояснювальна записка

Аналіз регуляторного впливу

Звіт про проведення електронних консультацій