A A A K K K

Конкурси

Нормативна база

Закон України «Про державну службу»

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби»

Визначення рівня володіння державною мовою

Інформуємо, що згідно зі статтею 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) встановлено вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. До переліку таких осіб належать державні службовці усіх рівнів; голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та заступники; особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання; прокурори; керівники закладів освіти всіх форм власності.

Згідно з частиною другою статті 10 Закону, особи, визначені пунктами 1, 3, 4, 7, 9, 10, 13 частини першої статті 9 Закону мають засвідчувати рівень володіння державною мовою державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою (далі – державний сертифікат), який видає Національна комісія зі стандартів державної мови (далі – Комісія). Згідно з пунктом 8 частини першої статті 44 Закону до повноважень Комісії належить організація іспитів для визначення рівня володіння державною мовою та призначення спеціально уповноважених державою установ (організацій), які проводять іспити.

Звертаємо увагу, що частина друга статті 10 Закону, у якій зазначено, що рівень володіння державною мовою засвідчується державним сертифікатом, що видається Комісією, набрав чинності 16 липня 2021 року.

Відтак, для отримання державного сертифіката, претенденту необхідно:

- онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);

- скласти іспит у Комісії або уповноваженій установі, використовуючи спеціально розроблену іспитову систему;

- отримати державний сертифікат, який діє безстроково, через електронний кабінет.

Іспит проводиться на спеціально створених іспитових майданчиках. Складання іспиту на рівень володіння державною мовою здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

З детальнішою інформацією про іспит на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків можна ознайомитися за посиланням: https://mova.gov.ua/diyalnist-i-proyekti/ispit-na-riven-volodinnya-derzhavnoyu-movoyu.