A A A K K K

2021-07-15 Приватизація АТ «ОГХК» стала однією з провідних тем High Level Conference в Києві

Артур Сомов, т.в.о. голови правління АТ «ОГХК», представив компанію та всі переваги майбутньої приватизації підприємства на Конференції високого рівня «Стратегічне партнерство між Європейським Союзом і Україною у сфері критичної сировини та батарей», що 13 липня пройшла в Києві за ініціативи Голови Кабінету Міністрів Дениса Шмигаля.

Конференція зібрала ключових стейкхолдерів ЄС та України: представників органів державної влади, керівників профільних підприємств, міжнародних фінансово-інвестиційних організацій тощо. Спеціальним запрошеним гостем конференції був Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович.

Метою зустрічі був обмін думками щодо сприяння розвитку ланцюгів доданої вартості і приваблення інвестицій у означених сферах. Керівництво ОГХК було запрошене до участі в конференції з огляду на скору приватизацію компанії і надзвичайну важливість підприємства для ринку критичної сировини (до якої відносяться й титановмісні руди). ОГКХ – найбільше підприємство Європи з видобутку ільменіту, рутилу та циркону.

На Конференції Денисом Шмигалем і Марошем Шефчовичем був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства в галузі критичної сировини та батарей. Підписання меморандуму і його реалізація значно збільшують ефект синергії від спільної роботи АТ «ОГХК» та підприємств з ЄС.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що комплексна розробка критичних матеріалів може вже на першому етапі залучити в Україну $10 млрд інвестицій. За словами голови уряду, ефективне управління надрами та природними ресурсами дасть змогу в найближчі десять років додати до ВВП України більш як EUR400 млрд.

«ОГХК тісно інтегрована в світову економіку, ми експортуємо більше 90% нашої продукції до 35 країн. Підписання меморандуму є першим кроком на шляху взаємовигідного поглиблення міжнародної співпраці в титановій галузі. Другим кроком на цьому шляху розвитку і зростання стане приватизація ОГХК, запланована на 31 серпня. Компанія виросла до того, аби пройти через приватизацію та стати частиною міжнародного вертикального холдингу. Підсилення співпраці з Європою – це наш дороговказ і наш шанс розвиватися «по-європейськи», – відзначив під час свого виступу на Конференції Артур Сомов.

Підписанню меморандуму передував візит 12 липня очільника Кабміну та Віце-президента ЄК на флагман української промисловості Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, філію АТ «ОГХК». Поважні гості провели робочу зустріч з керівництвом компанії, ознайомились з комбінатом, виробничими процесами і засвідчили величезний потенціал ІГЗК з огляду на міжнародне співробітництво.