A A A K K K

2023-01-12 Призначено нове керівництво Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату

10 січня 2023 року наглядова рада АТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" прийняла рішення розірвати контракт з виконуючим обов'язки генерального директора Кізіловим Сергієм Борисовичем та призначила генеральним директором Павленка Сергія Івановича.  

Перед новим менеджментом АТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" поставлено завдання провести аудит майна та активів підприємства, за результатами якого задокументувати можливі протиправні дії для притягнення винних осіб до відповідальності, а також розпочати підготовку до приватизації з метою залучення стратегічного інвестора для відновлення виробництва. 

 

 * Для довідки:   

АТ ”ЗАлК” - єдине в Українi та одне з небагатьох серед країн СНД пiдприємство, що виробляє одночасно алюмiнiй та основну сировину для його виробництва - глинозем.  

АТ ”ЗАлК” виробляє алюмiнiй в чушках та алюмiнiй в цилiндричних злитках.  

АТ ”ЗАлК” був первiстком розробок та освоювання багатьох ливарних сплавiв на основi алюмінію, що знайшли широке застосування в автомобiльному та сiльськогосподарському машинобудуваннi.  

Розмір корпоративних прав держави у статутному капіталі АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» становить 68,0095 %, органом управління якими є Фонд державного майна України. 

Діяльність підприємства за останні роки збиткова. Так, за 2020 рік збитки склали 49,7 млн грн, за 2021 рік – 36,8 млн грн, за 9 місяців 2022 року – 43,5 млн грн.  

Постійно зростала заборгованість із виплати заробітної плати. За останні три роки заборгованість зросла у 6 разів (станом на 01.11.2022 року становить 8.3 млн грн).