A A A K K K

Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Фонду державного майна України «Про затвердження Порядку виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна»

Повідомлення
про оприлюднення проєкту наказу Фонду державного майна України
«Про затвердження Порядку виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна»

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Фондом державного майна України повідомляється про оприлюднення на сайті Фонду державного майна України проєкту наказу Фонду державного майна України «Про затвердження Порядку виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна» (далі – проєкт наказу) з метою отримання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб.

Cтаттею 5 Закону України «Про Фонд державного майна України» та статтею 32 Закону України від 10 квітня 1992 року № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна» було визначено, що контроль за використанням майна, переданого в оренду (крім іншого окремого індивідуально визначеного майна), покладається на органи, які відповідно до цього Закону здійснюють державну політику у сфері оренди. Контроль за використанням іншого окремого індивідуально визначеного майна, переданого в оренду, здійснюють органи, уповноважені управляти підприємством, яке є орендодавцем цього майна.

У свою чергу функції контролю за використанням майна та виконанням умов договорів оренди, укладених Фондом державного майна України, його регіональними відділеннями та представництвами як орендодавцями державного майна, було визначено наказом Фонду державного майна України від 14 травня 2012 року № 655 «Щодо виконання контрольних функцій Фонду державного майна України у сфері оренди», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 травня 2012 року за № 809/21121.

Верховною Радою України прийнято Закон України від 03 жовтня 2019 року № 157-ІХ «Про оренду державного та комунального майна», статтею 26 якоговизначено, що Порядок виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна затверджується Фондом державного майна України.

Одним із завдань ефективного власника, що надає своє майно у користування, є дієвий контроль за належним виконанням договірних умов та використанням переданого в оренду майна.

З метою врегулювання належним чином контрольних функцій постала необхідність розроблення проєкту акта.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу просимо надсилати на адресу: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9, Фонд державного майна України, Департамент оренди та розпорядження державним майном. Адреса електронної пошти: s.avramenko@spfu.gov.ua.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються Фондом державного майна України протягом місяця з дня оприлюднення.

 

Проєкт наказу

Порядок

Пояснювальна записка

Аналіз регуляторного впливу