A A A K K K

До кінця 2023 року ФДМУ виставить на приватизацію ще майже 200 державних активів

До кінця 2023 року Фонд державного майна України виставить на аукціони малої приватизації в системі Prozorro.Продажі ще 188 об'єктів. Про це йшла мова під час наради в.о. Голови ФДМУ Олександра Федоришина з керівниками регіональних відділень, присвячена питанням підвищення надходжень до державного бюджету від приватизації.


«Приватизація сприяє розвитку підприємництва, залученню інвестицій, створенню нових робочих місць та збільшенню податкових надходжень. Цей процес є ключовим для створення відкритої та інноваційної економіки України», – зазначив в.о. Голови ФДМУ Олександр Федоришин.

Серед активів, які ФДМУ планує виставити на приватизаційні аукціони, Зарубинський спиртзавод (балансова вартість 245,4 млн грн), Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів (52,2 млн грн), Бджільнянський спиртзавод (68,2 млн грн) тощо. Орієнтовна балансова вартість 188 об’єктів – понад 1,36 млрд грн.

З початку 2023 року ФДМУ провів в Prozorro.Продажі 335 успішних аукціонів. В торгах взяли участь 1725 потенційних інвесторів (у середньому 5,15 учасника на аукціон). Загалом в поточному році до держбюджету надійшло майже 2,7 млрд грн від приватизації державних активів.