Активи росіян і непрацюючі державні підприємства — на відбудову та Сили оборони: ФДМУ оголосив дати великих аукціонів
Фонд державного майна України оголосив дати великих аукціонів у жовтні. На торги виставляють 4 потужні промислові підприємства, зокрема й конфісковані активи підсанкційних осіб. Вилучені кошти підуть на підтримку ЗСУ та відновлення інфраструктури. Стежте за перебігом торгів протягом жовтня на платформі Prozorro.Продажі!
• 13 жовтня — ПАТ «Сумихімпром» (державна приватизація)
Один із найбільших хімічних комплексів України. Спеціалізується на виробництві фосфорних мінеральних добрив, діоксиду титану та пігментів для промисловості.
.png)
• 19 жовтня — Одеський припортовий завод (державна приватизація)
Стратегічне підприємство хімічної галузі та найбільший вузол перевалки аміаку й карбаміду на Чорному морі. Має унікальну інфраструктуру, зокрема термінали та морські причали.
.png)
• 20 жовтня — ТОВ «Демурінський ГЗК» (санкційний актив)
Провідне підприємство з видобутку та збагачення титаново-цирконієвих руд (ільменітового, рутилового та цирконієвого концентратів) у Дніпропетровській області. Раніше належало російському олігарху Михайлу Шелкову. Титанову сировину ворог використовував у військово-промисловому комплексі для виробництва ракет «Калібр» та літаків.
 (1).png)
• 20 жовтня — ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» (санкційний актив)
Один із найбільших у Європі заводів із виробництва втулок циліндрів для автомобільних двигунів, сільгосп- та спецтехніки, вставок циліндрів для тепловозних, суднових та промислових двигунів. Раніше належав російському сенатору Сергію Калашнику.
.png)
100% коштів від продажу конфіскованого майна росіян будуть спрямовані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Майно тих, хто фінансував війну, має працювати на відновлення зруйнованих українських домівок та інфраструктури. Натомість кошти від приватизації державних об'єктів (ОПЗ, Сумихімпром) — до державного бюджету, звідки фінансуються наші Збройні Сили, закупівля зброї та забезпечення військових. Прихід приватного інвестора на зупинені або збиткові заводи означає відновлення виробництва, нові робочі місця, збереження колективів та виплату зарплат.
Успішні та прозорі аукціони під час війни — потужний доказ для міжнародних партнерів, що в Україну можна і потрібно інвестувати вже зараз.