A A A K K K

Конфлікт навколо забудови Пущі-Водиці вичерпано – Фонд держмайна

Досягнуто домовленості для вирішення конфлікту навколо забудови Пущі-Водиці – Фонд держмайна, ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» та Stolitsa Group домовились про врегулювання конфліктної ситуації навколо забудови ЖК «Варшавський». Інвестори будівництва отримають своє житло і їхні майнові права будуть захищені. Держава матиме додатково 60 тис. м² нерухомості, що еквівалентно 2 млрд грн або 1200 квартир. Забудовник компенсує сплачені ДП кошти податку за землю, витрати на оформлення дозвільної документації на суму понад 65 млн грн. Одночасно вже збудованим об’єктам присвоять поштові адреси після того, як забудовник надасть оригінали інвестиційних договорів.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко. «Фонд державного майна останні півтора роки працював над урегулюванням конфліктної ситуації, що склалася із забудовою території ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця». Укладені в 2012-2015 роках договори між ним та афільованими із Stolitsa Group підприємствами не відповідали інтересам держави. Складність полягала в тому, що велика кількість фізичних осіб купили квартири у цих житлових комплексах і їх інтереси були під загрозою», – наголосив Дмитро Сенниченко.

За його словами, наразі між ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» та Stolitsa Group досягнуто компромісу.

«Згідно з домовленістю змінюється база розподілу нерухомості між забудовником та державою – з 5% від житлової площі до 10% від усієї площі нерухомості разом із комерційною для всіх договорів, де будівництво ще не розпочалося. А по договорах, де будівництво ведеться і площі вже належать приватним власникам, ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» отримає відсоток не тільки від житлової, а також від комерційної нерухомості. Таким чином підприємство отримає на 60 тис. кв м більше, ніж передбачали старі договори. Це приблизно 2 млрд грн в грошовому еквіваленті, або ж 1200 квартир. Також забудовник зобов’язується компенсувати сплачені держпідприємством кошти податку за землю, витрати на оформлення дозвільної документації. Разом це приблизно 65 млн грн», – повідомив Дмитро Сенниченко.

Він акцентував увагу на тому, що Фонд держмайна відстоював позицію захисту трьох сторін – держави, людей, які придбали квартири у Stolitsa Group та киян, що стоять у квартирній черзі.

«Фонду вдалося відстояти державні інтереси. Ми захистили інвесторів. На жаль, вони стали заручниками ситуації. Тепер їхня власність убезпечена від будь-яких посягань у майбутньому», – відзначив Дмитро Сенниченко. Він наголосив, що питання присвоєння поштових адрес вже зведеним в Пущі-Водиці будинкам нарешті вирішене, оскільки воно залежало виключно від забудовника. «Stolitsa Group, вчора передала державному підприємству оригінали договорів, які одразу були нотаріального посвідчені. З цими документами директор ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» сьогодні негайно звернувся до уповноважених міських інстанцій», – заявив Дмитро Сенниченко.

За його словами, ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» та забудовник підписали фінальний протокол перемовин, де зафіксували усі домовленості.

«Це результат доброї волі двох сторін, що вичерпує конфлікт, відновлює справедливість і захищає права та інтереси держави, інвесторів і киян», – наголосив Дмитро Сенниченко.