A A A K K K

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7451 про приватизацію

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №7451 «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації під час воєнного стану та економічного відновлення держави». 

Пропоноване оновлення законодавства сприятиме, в тому числі, процесам релокації під час воєнного стану та економічному відновленню держави після перемоги.

Нововведення спрощують та пришвидшують процедури приватизації. Вони стануть більш зручними для підприємців. Водночас, буде забезпечено прозорість процесів.

“Фонд держмайна разом з народними депутатами прагне спростити застарілі процедури, зробити приватизацію зручною та сучасною. Ми оптимізуємо підготовку об’єктів до аукціонів та прискоримо проведення торгів. Також нововведення  дозволять краще захистити інтереси як держави, так і учасників приватизації”, - зазначила в.о. Голови Фонду держмайна Ольга Батова.

Важливі зміни, які пропонує законопроект:

●  Оплата відбувається до укладання договору купівлі-продажу - додаткова гарантія виконання зобов’язань покупцем.

●  Строки підготовки об’єктів до аукціонів та їх проведення суттєво скорочено - жодної зайвої бюрократії;

●  Дозвіл на приватизацію державних підприємств з багаторічними арештами на майно зі збереженням прав кредиторів. Таких ДП 115 з 245, які зараз знаходятся у списку на приватизацію!

●  Аукціони великої приватизації (вартість активу понад 250 млн грн) відбуватимуться виключно на електронному майданчику.

●  Збереження всіх дозволів та ліцензій для нових власників ЄМК - раніше потрібно було переоформлювати всі дозвільні документи ще раз.

Оновлена нормативна база зробить приватизацію ефективним інструментом післявоєнного відновлення України. Водночас, вже зараз програма сприятиме розвитку бізнесу на безпечних територіях та релокації.

“Це перший крок для перезапуску приватизації на якісно новому рівні. Очікуємо на позитивний розгляд законопроєкту у другому читанні”, - підсумувала Ольга Батова.