«Діамант Земельного банку» передано в користування: переможець торгів сплатив понад 78 млн грн річної суборенди

Найбільшу ділянку «Земельного банку» передано в користування на 14 років. Переможець останніх торгів, ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО», підписав договір суборенди з ТОВ «Державний земельний банк» та сплатив повну річну суборендну ставку у розмірі 78,6 мільйона гривень з ПДВ.
Ця ділянка площею 3969 гектарів в Устинівській громаді Кіровоградської області вважається «діамантом» проєкту «Земельний банк» завдяки масштабам і високому аграрному потенціалу.
«Віддаючи землю в суборенду, держава сприяє розвитку економіки держави і тих регіонів, де працює бізнес. Це податки, нові робочі місця, розвиток конкурентного бізнес-середовища. Кошти, що платять суборендарі, надходять у держбюджет, а податки від суборенди спрямовують в державний та місцевий бюджети. За підсумками останніх торгів вартість ділянки зросла майже в п’ять разів порівняно з початковою і разом із ПДВ склала 19 803 грн за гектар», — зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«За півроку з моменту запуску проєкт «Земельний банк» показує дуже хороші результати. Прозорі аукціони у системі "Прозорро.Продажі" – це не лише залучення інвестицій, але й антикорупційний ефект, адже земля передається в оренду чесно та відкрито. "Земельний банк" демонструє, як державні ініціативи можуть працювати ефективно для економічного зростання та зміцнення України. І найголовніше – з кожним тижнем проєкт набирає обертів», — наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Аукціон за цю ділянку проводився тричі. Попередні переможці відмовлялися від підписання договору, не оцінивши свої фінансові можливості. Третя спроба завершилася успішно — з підписанням угоди та надходженням повної річної суми суборендної плати.
«Передача цієї ділянки в користування — результат наполегливої та послідовної роботи. З третьої спроби, нарешті, ми дійшли до успішного завершення у цьому процесі. Нинішній переможець підтвердив серйозність намірів, підписавши угоду та сплативши річний платіж за суборенду. Ми забезпечили відкриту конкуренцію, і як наслідок — маємо ефективного користувача, надходження до державного та місцевого бюджетів та повернення майже 4 тисяч гектарів державної землі в легальний обіг. Такі приклади — саме те, заради чого ми реформуємо управління державною землею», — зазначив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.
За підсумками останніх торгів вартість ділянки зросла майже в п’ять разів порівняно з початковою, і разом із ПДВ склала 19 803 грн за гектар. Переможець аукціону ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО», зареєстроване у Дніпропетровській області, тричі змагалося за право користування цією ділянкою і зрештою підтвердило серйозність намірів підписанням договору та повною оплатою.
«Ця ділянка вже давно потребувала ефективного користувача. Під час моніторингового виїзду ми побачили, що майже 4 тисячі гектарів родючих державних земель тривалий час простоювали і перебували в недбалому стані. Тепер, після укладення договору, очікуємо на раціональне використання «діаманту». Новий користувач, ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» вже найближчим часом планує привести ділянку до ладу, оперативно розпочати обробіток і встигнути провести посівну кампанію, а також зібрати перший урожай вже цієї осені», — розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».
Передача найбільшої ділянки в користування та надходження рекордної суми річної суборенди є свідченням того, що проєкт «Земельний банк» працює ефективно, досягаючи початкових цілей. Уже найближчим часом ця земля повернеться до повноцінного аграрного обігу, що є ще одним кроком до підвищення ефективності управління державними землями.