A A A K K K

В. о Голови Фонду Іванна Смачило взяла участь у саміті «International Invest Summit. Jazz Business»

Приватизація завжди на часі – навіть під час війни, коли кожна гривня важлива.
Бо війна  – це не привід зупиняти економіку, а навпаки – момент мобілізації всіх ресурсів.
 
В. о Голови Фонду держмайна Іванна Смачило взяла участь у саміті «International Invest Summit. Jazz Business» що відбувся у Львові. Захід був організований Українським центром аналітики та досліджень (UCAI) спільно з International Investment Office за підтримки Mind.UA. 
 
У своєму виступі вона поділилася ключовими успіхами відомства, зосередившись на приватизації й оренді держмайна. Також розповіла про управління націоналізованими (санкційними) активами,  результати та перспективи проєкту «Земельний банк» та про інші стратегічні напрями. Акцентувала, що попри виклики сьогодення, інтерес до приватизації та оренди державного майна значно зріс, про що свідчить збільшення кількості учасників онлайн-аукціонів.
 
«Лише за I півріччя 2025 року, ФДМУ вже залучив 5 176,59 млн гривень. Це максимум за останнє десятиліття, якщо порівнювати перші півріччя. Це доводить ефективність роботи Фонду та його спроможність успішно виконувати свої функції навіть у найскладніших умовах. Ми фіксуємо динаміку значного зростання з приватизації та оренди держмайна: загалом відбулося 623 успішні аукціони та було залучено 2675 учасників. Конкуренція зростає, що зумовлює зростання ціни об’єктів – у середньому у 4 рази. Зауважу, приватизація націоналізованих (санкційних) активів та запуск великої приватизації відкрили нові перспективи й стали важливим джерелом надходжень», – зауважила в. о. Голови ФДМУ Іванна Смачило.
 
Також представила участникам саміту об’єкти великої приватизації, такі як: ПрАТ «Вінницяпобутхім», АТ «Одеський припортовий завод», ТРЦ «Ocean Plaza» та розповіла про їхні особливості. 
 
Завершуючи виступ, очільниця Фонду наголосила, що приватизація — це не про розпродаж. Це про відповідальне управління та про трансформацію неефективного в дієве. Держава не повинна утримувати збиткові підприємства. Їхній продаж — це не лише припинення хронічних витрат, а й надходження до бюджету, який фінансує оборону, що є надзвичайно важливим фактором в умовах війни.
 
Команда Фонду не буде збавляти оберти і продовжить активно працювати для ще кращих результатів задля перемоги та процвітання нашої країни.