A A A K K K

Фонд державного майна запустив в роботу сайт з оренди державної нерухомості orenda.gov.ua

Фонд державного майна України завершив розробку та запустив в роботу новий сайт присвячений оренді державних активів за посиланням – orenda.gov.ua.

«Цей сайт є візуалізацією зусиль нашої команди з розкриття інформації про об’єкти державної нерухомості. Відтепер весь масив інформації про вакантне для оренди державне майно, а також про укладені внаслідок проведених аукціонів договори оренди зібраний на одному ресурсі в зручному для користувача форматі онлайн-магазину», – відзначив Перший заступник Голови Фонду державного майна України Леонід Антонєнко. Він додав, що відтепер про майно, яке держава передає в оренду, можна дізнатися так само просто, як і про майно, на яке орендарів шукають приватні власники. Новий сайт Фонду держмайна працює за тим самим принципом, що і будь-який онлайн-ресурс про нерухомість: є інтерактивна мапа і пошукові фільтри.

Користувачеві доступні фотографії, поверхневий план, площа, інформація про балансову і ринкову вартість, стартова орендна плата (за якою обєкт виставлятиметься на аукціон ProZorro), запропоновані строки оренди, інформація про забезпеченість комунікаціями та інша важлива для прийняття рішення про оренду нерухомості інформація. Також база містить усі рішення орендодавців, балансоутримувачів і їх органів управління, які ухвалюються перед публікацією оголошення про оренду в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Пошук вакантних об’єктів нерухомості в базі можна здійснювати двома способами:

 1. через розділ «Об’єкти списком», в якому за допомогою зручних фільтрів із повного переліку майна користувачі можуть обрати ті об’єкти, які будуть максимально відповідати їхнім потребам. Наразі ми запровадили декілька десятків фільтрів для пошуку, у тому числі: 

 • діапазон площі об'єкта;

 • діапазон стартової орендної плати;

 • регіон розташування об'єкта, пошук по адресі;

 • тип об'єкта (нерухомість чи група інвентарних об'єктів);

 • характеристика об'єкта (нерухомий об'єкт в цілому чи його частина, споруда тощо);

 • технічний стан (після ремонту, задовільний стан, потребує капітального ремонту, потребує поточного ремонту);

 • строк оренди (5 років, більше 5 років, менше 5 років);

 • режим використання об'єктів (погодинний чи стандартний);

 • наявність або відсутність обмежень щодо цільового використання об'єкта 

 • забезпеченість комунікаціями (підключення до електрики, водопостачання, каналізації, опалення (автономне чи централізоване), наявність лічильників тощо;

 • необхідність компенсувати балансоутримувачу витрат на землекористування;

 • статус об'єкта як пам'ятки архітектури; 

 • інформація про наявність рішення про включення об'єкта його до переліку тих, що підлягають приватизації.

 1. за допомогою онлайн-мапи України, на якій геотегами відмічені всі об’єкти із бази, щодо яких прийнято рішення про включення до переліку першого типу. Усі геотеги інтерактивні і містять посилання на інформаційну довідку про параметри оренди об'єкта і орендні рішення, ухвалені відповідно до закону щодо об'єкта оренди.

Геотеги мають різний колір в залежності від орендного статусу об'єкта: зелений (об'єкт включено до переліку першого типу), жовтий (відносно об'єкта в системі ПроЗорро.Продажі оприлюднено оголошення) і червоний (укладено договір оренди за наслідками аукціону).

В розділі «орендні реєстри» сайт містить інші бази даних Фонду державного майна, зокрема: 

 • бази даних об'єктів, включених до переліку другого типу (майно, яке надається в оренду без аукціону); 

 • бази даних чинних договорів оренди, відносно яких прийнято рішення про їх продовження за наслідками аукціону; 

 • бази даних рішень орендодавців і інших подій, що мають наслідком припинення орендних правовідносин.

Наразі інформація на сайт потрапляє шляхом перенесення державними службовцями інформації з первинних документів (довідок балансоутримувачів, рішень балансоутримувачів, їх органів управління і рішень орендодавців) в онлайн реєстри, створені за допомогою гугл-форм.  Усі реєстри також оприлюднені на сайті orenda.gov.ua. Накази і інструкції Фонду державного майна щодо порядку ведення цих реєстрів оприлюднені там само.

Втім, до кінця року Фонд планує забезпечити повну автоматизацію ухвалення усіх орендних рішень шляхом запуску у промислову експлуатацію програмного забезпечення з укладення, зміни і припинення договорів оренди державного майна. Внаслідок такої автоматизації інформація на сайті orenda.gov.ua з'являтиметься одночасно з ухваленням рішень орендодавцем або балансоутримувачем майна і матиме аналогічний юридичний ефект, який мають такі рішення. Фінансування цього проекту буде забезпечено за рахунок міжнародної технічної допомоги. 

На сайті також розміщені всі актуальні новини в сфері оренди державного майна, оперативна статистична інформація про динаміку аукціонів, договорів, що укладаються або припиняються, сум коштів, спрямованих до державного бюджету, а також нормативні акти і офіційні роз'яснення Фонду, які наразі регламентують відносини держави та орендарів.