A A A K K K

Фонд державного майна розробив проект урядової постанови щодо удосконалення процедури оцінки майна

Фонд державного майна розробив проект постанови Кабінету Міністрів України, відповідно до якої технічно осучаснить Єдину базу даних звітів про оцінку та запровадить модуль електронного визначення оціночної вартості.

Модуль буде розроблено для перевірки вартості об’єктів оподаткування, аби унеможливити заниження оцінки майна. Відповідно, після запровадження інформаційної системи з використанням модуля Єдиною базою даних звітів про оцінку не прийматимуться звіти, у яких вартість майна буде нижча за нижню межу діапазону вирахуваного за допомогою модуля.  

Проект Постанови розміщено на сайті ФДМУ для громадського обговорення та внесення пропозицій. На сьогодні він вже отримав схвальні відгуки від оціночної спільноти, зацікавленої у становленні прозорого та відкритого ринку оцінки майна в Україні. Після погодження зацікавленими органами влади, проект буде направлено для затвердження Кабінетом Міністрів.

Як пояснює на своїй сторінці у Facebook керівник ФДМУ Віталій Трубаров, з моменту запуску нової системи недобросовісні оцінювачі більше не зможуть навмисно занижувати вартість нерухомості, що автоматично зменшує розмір податку. «На сьогодні, від таких дій бюджет країни недоотримує майже 2 мільярди гривень податків», – зазначає він.

За його словами, для визначення об‘єктивної вартості майна, лише Київ буде розділено на більш як 300 секторів з урахуванням наближеності до центру, близькості до метро, року введення приміщення в експлуатацію та інших чинників, які впливають на вартість нерухомості.

Закупівлю послуг з проектування, розробки, впровадження та супроводження  інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдина база» оголошено на сервісі «Рrozorro. Публічні закупівлі». Триває прийом пропозицій.

Створення сучасної інформаційної системи із застосуванням модуля електронного визначення вартості надасть змогу підвищити якість послуг з оцінки для цілей оподаткування  та стимулюватиме суб’єктів оціночної діяльності відображати в звітах про оцінку майна, що складені для цілей оподаткування, реальні вартості об’єктів оцінки. У результаті до Державного бюджету будуть забезпечені додаткові надходження.